Zakaj sem dala ramo ZA cepljenje proti covidu-19?

10.06.2021 09:32

Zdravniška zbornica Slovenije skupaj s številnimi organizacijami in zdravstvenimi institucijami nadaljuje prizadevanja za ozaveščanje vseh prebivalcev v Sloveniji, zakaj je cepljenje proti covidu-19 najboljša odločitev.

"Več kot 14 mesecev covid intenzivne enote, več kot 600 bolnikov …

Kaj sem se naučila?

1. Covid ne izbira le starih in bolnih.
2. Covid se lahko konča s smrtjo ali trajno invalidnostjo.
3. Edino cepljenje prepreči covid v težki obliki.

Cepi se!!!! Ostani živ in zdrav! Jaz sem."

Tako na vprašanje: Zakaj sem dala ramo ZA cepljenje proti covidu-19? odgovarja Alenka Strdin Košir, dr. med., vodja covid intenzivne enote v UKC Maribor

"Zakaj sem dal svojo ramo - ZA cepljenje prosti covid-19!"

Doslej so se akciji ozaveščanja priključili:

kirurg dr. Erik Brecelj
- pediater Denis Baš
mag. Igor Muževič, dr. med., predsednik Sindikata zdravnikov družinske medicine Praktikum

doc. dr. Janez Ravnik, dr. med., predstojnik Oddelka za nevrokirurgijo UKC Maribor
-  dr. Gregor Prosen, dr. med., FEBEM, predstojnik Urgentnega centra UKC Maribor