Obvestila

Sklep volilne komisije, vezan na določitev roka za opredelitev za regijo zasebnih zdravnikov Slovenije

19.1.2024
Objavljamo sklep volilne komisije št 53, vezan na določitev roka za opredelitev za regijo zasebnih zdravnikov Slovenije.

volitve 2024_siroki banner2

15.1.2024
Objavljamo Izvedbena navodila volilne komisije za izvedbo volitev predsednika zbornice in poslancev skupščine ter sklep volilne komisije, vezan na določitev roka za opredelitev za regijo zasebnih zdravnikov Slovenije. Člane zbornice vljudno vabimo, da si preberejo celotno novico.

Preberite več

Razpis volitev predsednika zbornice in poslancev skupščine

12.1.2024
Člane obveščamo, da je predsednik skupščine Zdravniške zbornice Slovenije razpisal volitve za predsednika zbornice in poslance skupščine, ki bodo potekale 14. maja 2024.

Preberite več

Novosti, ki jih prinaša Zakon o interventnih ukrepih na področju zdravstva, dela in sociale ter z zdravstvom povezanih vsebin

21.12.2023
Oddelek za pravne zadeve je pripravil pregled poglavitnih novosti, ki jih prinaša Zakon o interventnih ukrepih na področju zdravstva, dela in sociale ter z zdravstvom povezanih vsebin.

Preberite več

Uvrstitev članov, zaposlenih pri pravni ali fizični osebi zasebnega prava, v regijo zasebnih zdravnikov Slovenije

21.12.2023
V maju 2024 bodo predvidoma potekale redne volitve predsednika Zdravniške zbornice Slovenije in poslancev skupščine Zdravniške zbornice Slovenije, zato tiste člane zdravnike ali zobozdravnike, ki ste po podatkih registra zdravnikov zaposleni pri pravni ali fizični osebi zasebnega prava, obveščamo, da se lahko opredelite za regijo zasebnih zdravnikov Slovenije.

Preberite več

Poročilo volilne komisije o izvedbi nadomestnih volitev v volilni enoti NG1: SB Nova Gorica, Primorske regije

23.11.2023

14.11.2023
Skupščina v prvem branju sprejela Spremembe in dopolnitve Statuta zdravniške zbornice Slovenije. Vse članice in člane vabimo, da se seznanijo s predlaganimi Spremembami in dopolnitvami Statuta, ki jih je Skupščina Zdravniške zbornice Slovenije v okviru prvega branja sprejela na svoji 113. redni seji.

Nadomestne volitve v volilni enoti NG1: SB Nova Gorica, Primorska regija

3.10.2023
Člane obveščamo, da bodo 23. 11. 2023 potekale nadomestne volitve v volilni enoti NG1: SB Nova Gorica, Primorska regija. Kandidaturo bo mogoče vložiti na volilnem zboru, ki bo potekal na dan 12. 10. 2023, ob 8.00 uri, v prostorih SB Nova Gorica, v medicinski knjižnici (prvo nadstropje).

Preberite več

Pojasnila ZZZS glede plačila za izvedene zdravstvene storitve v javni mreži na dan 14. 8. 2023

29.8.2023
Objavljamo pojasnila ZZZS glede plačila zdravstvenih storitev, ki so jih dne 14. 8. 2023 opravili izvajalci zdravstvene dejavnosti znotraj javne mreže.

Preberite več

Solidarnostna pomoč delodajalca po Kolektivni pogodbi za zdravnike in zobozdravnike RS

17.8.2023
Pojasnila Oddelka za pravne zadeve v zvezi s solidarnostno pomočjo delodajalca po Kolektivni pogodbi za zdravnike in zobozdravnike RS

Preberite več

Zdravstvene storitve, za izvajanje katerih se zagotovi plačilo po realizaciji

26.7.2023
Vlada je sprejela Uredbo o določitvi izbranih vrst zdravstvenih storitev, za izvajanje katerih se zagotovi plačilo po realizaciji

Preberite več

Novosti glede plačila zdravstvenih storitev po realizaciji

18.7.2023
Predstavitev novosti, ki jih prinaša sprememba Zakona o nujnih ukrepih za zagotovitev stabilnosti zdravstvenega sistema

Preberite več

Izdajanje zdravniških potrdil o kronični bolezni zaradi povečanja letnega dopusta

3.7.2023
Oddelek za pravne zadeve je na prošnjo Odbora za osnovno zdravstvo pripravil mnenje glede pravnih vidikov izdaje potrdil o zdravstvenih razmerah, ki utemeljujejo povečanje letnega dopusta pri zaposlenih v državnih organih.

Preberite več

Poročilo volilne komisije o izvedbi nadomestnih volitev v volilni enoti CE1: SB Celje, Celjske regije

6.6.2023
Za poslanko skupščine zbornice je bila izvoljena Irena Milotić, dr. med.

Preberite več

Odpremljeni volilni listi za glasovanje na nadomestnih volitvah volilne enote CE1: SB Celje, Celjske regije

8.5.2023
Odpremljeni so bili volilni listi za glasovanje na nadomestnih volitvah volilne enote CE1: SB Celje, Celjske regije, ki bodo potekale 26. 5. 2023.

Nadomestne volitve v volilni enoti CE1: SB Celje, Celjska regija

3.4.2023
Člane obveščamo, da bodo 26. 5. 2023 potekale nadomestne volitve v volilni enoti CE1: SB Celje, Celjska regija. Kandidaturo bo mogoče vložiti na volilnem zboru, ki bo potekal 19. 4. 2023 ob 14. uri, v Splošni bolnišnici Celje, v Kirurški sejni sobi (v kleti).

Preberite več

Izvajanje rednega programa pri koncesionarjih

23.2.2023
Ministrstvo za zdravje je podalo pojasnilo, da se omejitev iz 15. člena ZNUZSZS, ki določa, da koncesionar v izvajanje ukrepa ne more vključiti zdravstvenih delavcev, zaposlenih pri javnih zdravstvenih zavodih, ne nanaša na izvajanje rednega obsega programa, kot je dogovorjen s pogodbo z ZZZS.

Preberite več

Predstavitev Pravilnika o merilih za določitev višine dodatka COVID-19 za neposredno delo z obolelimi za COVID-19

13.2.2023
Predstavitev Pravilnika, ki določa merila za določitev višine dodatka COVID-19 za delo z obolelimi, najvišjo mesečno višino dodatka za zaposlenega ter postopek vložitve zahtevkov za izplačilo dodatka.

Predstavitev odločbe Ustavnega sodišča v zadevi U-I-198/19

29.1.2023
Ustavno sodišče je presojalo ustavnost določb Zakona o zdravstveni dejavnosti, ki se nanašajo na sistem podeljevanja in podaljševanja koncesij ter nekatere delovnopravne omejitve pri delu zdravstvenih delavcev in zdravstvenih sodelavcev.