Na razpis specializacij za zdravnike prispelo 189 vlog, za doktorje dentalne medicine 12 vlog

16.04.2024 11:44

Na razpis specializacij za zdravnike za nacionalni nivo in za znanega izvajalca je prispelo 189 vlog. Za specializacije za doktorje dentalne medicine pa je na 5 razpisanih mest prispelo 12 vlog. Kandidati imajo možnost prenosa vloge do 18. 4. 2024.

Na Zdravniški zbornici Slovenije je včeraj potekalo odpiranje prispelih vlog na javni razpis. Danes je zbornica objavila stanje vlog na razpis. Na 315 razpisanih specializacij je prispelo 189 vlog. Prostih pa je še 151 mest za specializacije. Vendar to stanje še ni dokončno, saj imajo kandidati zdaj še možnost prenosa vloge, in sicer do 18. 4. 2024. Lani so na 267 razpisanih specializacij prispele 204 vloge. Letošnja številka prispelih vlog je manjša, saj so lahko lani kandidati svojo prijavo oddali do kasnejšega datuma (25. 4. 2023).

Na specializacijo iz družinske medicine se je za območje celotne države (tj. nacionalni nivo) prijavilo 14 kandidatov na 51 razpisanih mest, za posamezne izvajalce pa se je na 19 razpisanih mest prijavilo 8 kanddiatov.

Na specializacijo iz ginekologije in porodništva se je za območje celotne države prijavilo 5 kandidatov na 5 razpisanih mest, za posamezne izvajalce pa so se prijavili 3 kandidati na 5 razpisanih mest.

Na specializacijo iz pediatrije se je za območje celotne države prijavilo 10 kandidatov na 15 razpisanih mest, za posamezne izvajalce pa sta se prijavila 2 kandidata na 8 razpisanih mest.

Na specializacijo iz urgentne medicine se je za območje celotne države prijavilo 5 kandidatov na 29 razpisanih mest, ena za posameznega izvajalca pa je ostala nezasedena.

Stanje prijav je objavljeno tukaj >>>

Rok za prenos prijav je do vključno dne 18. 4. 2024 do 23:59.

Končno stanje prijav na JRS 2024-01 bo objavljeno dne 20. 4. 2024

Rok za prijavo na Odprti razpis za vsa mesta, ki so ostala nezasedena, je 9. 6. 2024.

Kakšno je bilo Končno stanje prijav na 1. rok Prvega javnega razpisa specializacij zdravnikov  leta 2023? Povezava na novico 4. 5. 2023 >>>