Natečaj za Medicinski dosežek leta štajerske regije – Vabljeni k sodelovanju!

12.09.2019 15:40

Štajerski zdravnik leta _lezeci

Zdravniška zbornica Slovenije danes, 12. septembra 2019
, v sodelovanju s časopisno hišo Večer že drugo leto zapovrstjo objavlja javni natečaj za Medicinski dosežek leta štajerske po izboru strokovne komisije zdravnikov.

Na natečaj se lahko prijavite: posamezni zdravniki ali zdravnice, zobozdravniki ali zobozdravnice, zdravniški timi, oddelki ali zdravstvene organizacije (bolnišnice, zdravstveni domovi in zasebne ordinacije) iz štajerske regije (območja Maribora, Ptuja in Celja z okolico) z izstopajočimi medicinskimi dosežki, ki so bili prebojni in so zaznamovali zadnje leto (2018/2019) vašega strokovnega delovanja na področju medicine.

Vsebina prijave na natečaj mora vsebovati:

1. Naziv organizacije, tima ali zdravnika ter kontaktne podatke (e-naslov, telefon, organizacija)
  2. Naslov ali poimenovanje medicinskega dosežka oz. projekta, ki se prijavlja na natečaj
  3. Opis medicinskega dosežka z utemeljitvijo (v obsegu od 2.500 do 3.500 znakov brez presledkov)
  4. Predstavitev zdravnika ali tima (v obsegu do 3.500 znakov brez presledkov)
  5. Obrazložitev po vseh petih kriterijih (v skupnem obsegu do 6.000 znakov brez presledkov)
  • Novost/naprednost/inovativnost
  • Prednosti za bolnike v primerjavi z obstoječo/prevladujočo metodo, načinom zdravljenja, pristopom ali procesom
  • Prenosljivost dosežka (metode/posega/projekta)
  • Ciljna populacija in doseg medicinskega dosežka (metode, načina zdravljenja, programa ali projekta) – število obravnav/posegov glede na ciljno populacijo v časovnem obdobju – ocena
  • Pomen za preventivo oz. preprečevanje hujših posledic oz. reševanje najbolj kritičnih bolnikov ali ciljnih skupin

Rok za prijavo: Prijave sprejemamo izključno elektronsko do vključno četrtka, 24. oktobra 2019, do 24. ure na elektronski naslov: gp.zzs@zzs-mcs.si, s pripisom: Medicinski dosežek leta štajerske regije. Lepo prosimo, da nam prijavo pošljete v Wordu in v PDF.

Obrazec za prijavo je dostopentukaj >>>

Po prijavi boste v 24 urah prejeli potrditev, da je vaša prijava prispela. Če boste prijavo poslali med vikendom, bo potrditev prijave poslana prvi delovni dan.

Izbor bo opravila strokovna komisija zdravnikov Zdravniške zbornice Slovenije.

Kriteriji izbora/ocenjevanja so:

1. Splošni opis dosežka z utemeljitvijo (1 do 10 točk)
  2. Dodatni kriteriji:
  • Novost/naprednost/inovativnost (1 do 5 točk)
  • Prednosti za bolnike v primerjavi z obstoječo/prevladujočo metodo, načinom zdravljenja, pristopom ali procesom (1 do 5 točk)
  • Prenosljivost dosežka/metode/projekta (1 do 5 točk)
  • Ciljna populacija in doseg medicinskega dosežka (1 do 5 točk)
  • Pomen za preventivo oz. preprečevanje hujših posledic oz. reševanje najbolj kritičnih bolnikov ali ciljnih skupin (1 do 5 točk)

Skupno lahko vsak član komisije prijavi dodelil 35 točk.

Za morebitna vprašanja o natečaju in prijavi smo vam na voljo na: andreja.basle@zzs-mcs.si, ali po telefonu: 01 30 72 151.