Ordinacijski časi ambulant

03.08.2017 16:33
Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, OE Ljubljana, se v svojem dopisu z dne 1.8.2017, ki se nanaša na izvajanje Splošnega dogovora za pogodbeno letu 2017, opredeljuje do delovnega časa in zaključuje, da so izvajalci dolžni upoštevati določila veljavne zakonodaje o 40-urnem delovnem času in ga dosledno realizirati.

Zdravniška zbornica s tem stališčem ne soglaša. Veljavna zakonodaja res določa 40-urni delovni čas na teden kot polni delovni čas, vendar izvajalec zdravstvenih storitev in ZZZS nista stranki delovnega razmerja, zato svojega pogodbenega razmerja ne moreta urejati po določbah delovnopravne zakonodaje.

Zdravniška zbornica Slovenije

Celotno pojasnilo zbornice (PDF)