Pristojni organi in postopki

• Komisija za strokovna vprašanja pri Odboru za zobozdravstvo spremlja strokovno usposobljenost zobozdravnikov in obravnava prispele pisne vloge zoper domnevno nestrokovno ali domnevno neetično ravnavanje zobozdravnikov.
  • Komisija lahko začne postopek na podlagi pisne vloge, v kateri morajo biti dogodki natančno opisani in naveden tudi kraj ter čas očitanega nestrokovnega ali neetičnega ravnanja zobozdravnikov. Prijava praviloma ne sme biti anonimna, lahko pa komisija do takih prijav zavzame stališče. Zoper sklepe komisije je mogoče vložiti ugovor na izvršilni odbor zbornice v 15 dneh po prejemu sklepa.