Zdravniki – aktivni državljani

08.06.2017 14:18
Predsednica Zdravniške zbornice Slovenije, dr. Zdenka Čebašek - Travnik, dr. Matevž Gorenšek, predsednik odbora za zasebno dejavnost pri ZZS in dr. Tina Bregant, predstavnica mladih zdravnikov, so na današnji novinarski konferenci opozorili na pravne in strokovne slabosti predloga Zakona o zdravstveni dejavnosti ter poslancem državnega zbora poslali poziv, da naj se ob glasovanju za sprejetje Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o zdravstveni dejavnosti zavedajo praktičnih posledic njegovih posameznih določb, ki se nanašajo predvsem na zniževanje dostopnosti državljanov do kakovostnih zdravstvenih storitev in slabšanje položaja mladih zdravnikov.