Odziv na informacije o dogodku v Avstriji

05.04.2024 15:28

V Zdravniški zbornici Slovenije smo o zapletih, ki so nastali med prevozom bolnika iz Bosne in Hercegovine v München, obveščeni izključno iz medijev. Kot je razvidno iz objav v tujini, se je dogodek zgodil pred približno letom dni. Natančnejših informacij nimamo, smo pa zanje zaprosili pristojne avstrijske organe, saj želimo preveriti, ali ima omenjeni zdravnik licenco za delo v Sloveniji. V kolikor držijo informacije, opisane v medijih, je dogodek vreden obsodbe in ukrepanja, zato bo zbornica pridobila vse dostopne podatke in reagirala v primeru, da sodi ravnanje v slovensko pristojnost.