Praktična uporaba generativne AI – kako doseči dvakratno povečanje produktivnosti?

21.03.2024 10:04

Prof. dr. Matjaž Gams, vodja Oddelka za inteligentne sisteme na Inštitutu Jožef Stefan, profesor računalništva na Univerzi v Ljubljani in MPS v Sloveniji, je za člane in članice zbornice pripravil že drugo predavanje o generativni umetni inteligenci (AI) in superinteligenci, tokrat s poudarkom na povečanju produktivnosti.

1. PDF predstavitev prof. dr. Matjaža Gamsa: https://www.zdravniskazbornica.si/docs/default-source/tedenski-bilten/z-zbornica-short-v7-prvi-del.pdf?sfvrsn=14db0136_3 (18. 1. 2024)

2. PDF predstavitev prof. dr. Matjaža Gamsa: https://www.zdravniskazbornica.si/docs/default-source/tedenski-bilten-fs/z-zbornica-2-v9-uradna-za-pdf.pdf?sfvrsn=f8da0136_3 (20. 3. 2024)

Osnovna navodila za delo z besedili:

Izberete tip besedila (članek, poročilo, sporočilo pacientu …)

• Podajte kakšen soroden primer z ukazom: samo zapomni si

• Določite tip besedila, recimo “prijazno navodilo” ali “strog inženirski jezik”

• Določite vlogo, npr. “si zdravnik” ali “napisala bova znanstveni članek”

• Lahko mu date nekaj iztočnic, idej, osnutek …

• Naročite, naj izdela po vaših navodilih besedilo primerne dolžine

• ... če niste zadovoljni s celoto ali delom (običajno), sporočite, kaj naj spremeni in kako

• … po nekaj interakcijah sproti shranjujete primerne dele in naročate popravke

• … sestavljeno besedilo naj še enkrat pregleda in popravi samo napake ali velike slabosti