Zdravniška zbornica podpira dosledno preiskavo primera

16.02.2024 13:15
V Zdravniški zbornici Slovenije poudarjamo, da je ob vsaki napaki v zdravstvu potrebno najprej natančno razjasniti in ugotoviti vsa dejstva in okoliščine. Sistemski nadzor, ki ga lahko izpelje Ministrstvo za zdravje, lahko pregleda celoten postopek in preveri odgovornost zdravstvenih delavcev različnih strok, zato vanj svoje člane imenujejo vse strokovne organizacije. S konkretnim primerom smo v Zbornici seznanjeni le iz medijev, podpiramo pa pripravljenost organizacij, da se zadevo razišče, ugotovi, zakaj in kdo je zamenjal tkivna vzorca dveh pacientov, ter zadevo transparentno predstavi vsem udeleženim ter javnosti. Potrebna je preiskava in ukrepanje, da se takšni primeri ne ponovijo.