Godalni kvartet Dissonance

12.02.2024 10:16

Spoštovani člani in članice,

vabimo vas, da se nam 12. marca 2024 ob 18. uri pridružite na koncertu godalnega kvarteta Dissonance.

Koncert bo potekal v Domus Medica, na Dunajski cesti 162.

Matjaž Porovne, 1.violina
Deyan Muc, 2.violina
Maja Rome, viola
Klemen Hvala, violončelo

PROGRAM:

Tilen Slakan: Saggittarius

Anton Bruckner : Godalni kvartet v c-molu

W.A.Mozart: Godalni kvartet v C-duru št.19, "Disonančni''

Ensamble Dissonance sestavljajo uveljavljeni glasbeniki iz Ljubljane, ki delujejo v različnih komornih zasedbah od godalnega kvarteta do komornega ansambla in so člani Orkestra Slovenske filharmonije in Simfoničnega orkestra RTV Slovenija, profesorji na ljubljanski Akademiji za glasbo in samostojni glasbeni umetniki. Poslanstvo ansambla je poustvarjanje komorne glasbe na najvišji umetniški ravni, poleg tega pa ansambel promovira komorno glasbo in prispeva k njenemu razvoju na različne načine: z naročili novih glasbenih del, s sodelovanjem s svetovno znanimi umetniki, s sodelovanjem z mladimi ustvarjalci in poustvarjalci, z izdajanjem fonogramov in s promocijo bogate glasbene zgodovine mesta Ljubljana. Ustanovitelj in umetniški vodja Ensemble Dissonance je violončelist Klemen Hvala, koncertni mojstri pa so Janez Podlesek, Benjamin Ziervogel in Kana Matsui. V letošnji koncertni sezoni načrtuje ansambel vrhunske umetniške dogodke v sodelovanju z mednarodno uveljavljenimi domačimi in tujimi glasbeniki in skladatelji kot so Lana Trotovšek, Nika Gorič, Mak Grgič, Vito Žuraj, Nina Šenk, Natalie Clein, Dmitri Sitkovetsky, Dan Zhu, Barnabas Kelemen, Gloria Campaner, Jonathan Stockhammer, kvartet saksofonov Signum, Vicente Campos, Lidia Rodriguez, Miguel Navarro, Vlatko Stefanovski, Vasko Atanasovski in drugi vrhunski glasbeni ustvarjalci in poustvarjalci. Poleg koncertov v lastnem komornem ciklusu bo ansambel izvedel celo vrsto koncertov po Sloveniji in v tujini. Gostoval bo na Festivalu Maribor, v Slovenj Gradcu, Novi Gorici, Piranu, Mariboru, na Zimskem Ljubljana festivalu, na Poletnem Ljubljana festivalu, v koncertnem ciklusu Društva slovenskih skladateljev ter na Madžarskem, v Italiji in Nemčiji. Programske usmeritve ansambla vključujejo repertoar vseh stilskih obdobij od baroka do sodobne glasbene umetnosti, ansambel pa občasno posega tudi po repertoarju drugih glasbenih zvrsti. Značilnost koncertnih programov Ensemble Dissonance je inventivnost, drznost in povezovanje glasbenih vsebin različnih glasbenih obdobij, stilov in žanrov ter konstantna hoja po robu, saj smo glasbeniki, zbrani v ansamblu prepričani, da brez odklona od norm ni napredka.

Vljudno vabljeni!

Prijava ni več mogoča