Srečanje zdravniških organizacij z novim vodstvom ministrstva

26.10.2023 16:55

Ministrica za zdravje dr. Valentina Prevolnik Rupel je zdravniškim organizacijam predstavila ključne strateške prioritete, ki se nanašajo na zagotovitev dostopnega in kakovostnega zdravstvenega sistema s stabilnim financiranjem in določitvijo košarice pravic. Zdravniki in zobozdravniki so ministrico seznanili s svojimi predlogi sprememb za izboljšanje delovanja zdravstvenega sistema, opozorili na aktualna vprašanja, za katera pričakujejo celostne rešitve.

Prevolnik KZO

Gre za prvo srečanje ministrice za zdravje s Koordinacijo zdravniških organizacij, ki jo sestavljajo Zdravniška zbornica Slovenije (ZZS), Fides – Sindikat zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije, Slovensko zdravniško društvo (SZD) in Strokovno združenje zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije (SZZZZS).