(SRČNI ZASTOJ ) Pa vi, bi znali pomagati?

16.10.2023 15:04

Nenadni srčni zastoj letno doživi 1600 Slovencev. To pomeni 4 osebe vsak dan. Če kot očividci nemudoma pričnemo s temeljnimi postopki oživljanja, taki osebi povečamo verjetnost preživetja kar 3 do 4-krat.

Današnji dan poteka v znamenju oživljanja. Udeležite se ene izmed dogodkov po vsej Sloveniji in se naučite oživljati. Znanje rešuje življenja!

Video  (dostopen TUKAJ >>>) so pripravili študentje medicine, ki o oživljanju ozaveščamo v sklopu projektov Za Življenje! Ljubljana in Projekt urgentna medicina, ki delujeta pod okriljem DŠMS - SloMSIC.

Nastal je v času akcije Slovenija oživlja 2023, ki jo v partnerstvu orgnaiziramo SloMSIC - ZŠMS, Slovenski reanimacijski svet/Slovenian Resuscitation Council, Rdeči Križ Slovenije, Sekcija resevalcev v zdravstvu, Val 202 in Nogometna zveza Slovenije.

Video snemanje in montaža: Lan Grošelj
Ostale sodelujoče organizacije:
Zveza tabornikov Slovenije (Taborniki)
Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov (Skavtinje in skavti)

Društvo Prvih posredovalcev

Vabljeni tudi k poslušanju podkastov: Sekunde rešujejo!  >>>