"Vsakršna diskriminacija je nedopustna"

12.07.2023 12:43

Odbor za pravno-etična vprašanja Zdravniške zbornice Slovenije je spomladi letos s sklepi dodatno podprl stališče Zdravniške zbornice Slovenije o nedopustnosti kakršnekoli diskriminacije pacientov, ki jim je skupna osebna okoliščine (npr. istospolna usmerjenost, barva kože, vera…). Ugovor vesti v primeru diskriminatornosti ni ustrezen ter je nedopusten, če se  nanaša na postopke pri določeni skupini ljudi z enako skupno osebno okoliščino (npr. istospolna usmerjenost).

V konkretnem primeru, ki ga je izpostavil Zagovornik načela enakosti (vir), je članica po obvestilu, da je njen ugovor vesti neustrezen, ker je diskriminatoren, ugovor vesti umaknila.