Klubski koncertni večer: »Pozdrav pomladi s klavirskim trio NOORDUNG in gostjo«

20.02.2023 14:45

Spoštovani člani in članice,

z veseljem sporočamo, da se v Domus Medica vračajo klubski koncertni večeri.

Klubske koncertne večere bodo s svojo vrhunsko glasbo otvorili klavirski trio NOORDUNG z gostjo. Vabimo vas, da se nam pridružite 6. aprila 2023 ob 18. uri v Domus Medica, Dunajska cesta 162.

Klavirski trio NOORDUNG sestavljajo violinist Matjaž Porovne, violončelistka Petra Gačnik Greblo in pianist Miha Haas. Kot gostja se jim bo pridružila zdravnica Jasmina Antonić Babnik.

Tokratni koncert posvečamo v spomin izjemni družinski zdravnici in poslanki ZZS Polonci Steinmann.

• A.Dvořak: Klavirski trio v e – molu, op. 90, „Dumky“
  1. Lento maestoso – Allegro quasi doppio movimento – attacca:
  2. Poco adagio – Vivace non troppo – Vivace – attacca:
  3. Andante – Vivace non troppo – Allegretto
  4. Andante moderato – Allegretto scherzando – quasi tempo di marcia
  5. Allegro
  6. Lento maestoso
    trajanje: cca 25 min.
  • A.Piazzolla:   „Poletje“                       (cca 5 min.)
  • A. Pärt : Mozart – Adagio                   (cca.5 min)
  • D.Šostakovič: Lento in Allegretto iz Tria v e – molu op 67 ( cca. 15.min)
  • L.van Beethoven: tema in variacije iz Tria v B-duru op 11 (cca 10 min)
  • A.Piazzola:  „Pomlad“                   (cca 5 min)

M.Sepe/arr.P.Greblo : Brez besed, gostja Jasmina Antonić Babnik – vokal
B.Lesjak/arr.P.Greblo: Ne čakaj na maj, gostja Jasmina Antonić Babnik – vokal

Trio Noordung sestavljajo trije slovenski glasbeniki : pianist Miha Haas, violonist Matjaž Porovne in violončelistka Petra Gačnik Greblo. Zasedba je bila ustanovljena leta 2021 z namenom dolgoletnega sodelovanja in doprinosa k stalnim komornim zasedbam v našem kulturnem prostoru.

Glasbeniki se že od študentskih let srečujejo pri najrazličnejših projektih, tokrat pa so se odločili, da bodo svoje izkušnje izvajanja glasbe, od standardne komorne in simfonične glasbe ter mešanih stilov, ki prepletajo klasično tradicijo s folklorističnim melosom in popularnejšimi žanri, prenesli tudi v prakso klavirskega tria.

Violinist Matjaž Porovne in violončelistka Petra Gačnik Greblo sta člana orkestra Slovenske filharmonije, pianist Miha Haas pa deluje kot pedagog na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Glasbeniki so se doslej uveljavili kot solisti in člani najrazličnejših ansamblov doma in v tujini, za njimi pa je že nekaj skupnh koncertov.

Veselimo se srečanja z vami!

Program Koncertnih večerov v Domus Medica za sezono 2023 sta pripravila Zdravniška zbornica Slovenije in Slovensko zdravniško društvo.

Koncerti so za člane zbornice in člane zdravniškega društva ter njihove družinske člane in prijatelje brezplačni, potrebna pa je predhodna rezervacija na: dogodki@zzs-mcs.si ali po telefonu 01 30 72 152, za kar se vam najlepše zahvaljujemo. Prijavite se lahko tudi na spodnjem gumbu »Prijava«.

Prijava ni več mogoča