Zloraba identitete zdravnika Davida Zupančiča v reklami za preparate za hujšanje

10.02.2023 15:23

Zdravniška zbornica Slovenije potrošnike opozarja, da se na spletu pojavljajo lažna oglasna sporočila, v katerih se pojavlja mladi zdravnik David Zupančič. V reklamnem sporočilu je brez vednosti zdravnika prikazana njegovo slika, naziv in izmišljen citat o hujšanju.

David Zupančič zato vsem, ki so videli omenjene lažne reklame, sporoča: »Z podjetjem, ki reklamira v oglasih prikazane preparate za hujšanje, ne sodelujem, moje fotografije so uporabljene brez mojega soglasja in izjava, ki je navedena, ni moja. Gre za zavajanje javnosti.«

Zdravniška zbornica Slovenije v imenu zdravnika Davida Zupančiča potrošnike opozarja, da gre v navedenih oglasih za izkoriščanje in prevaro potrošnikov, zato tem reklamam ne nasedajte.

Zdravniška zbornica je primer predala Tržnemu inšpektoratu in Zdravstvenemu inšpektoratu.