Srečanje Zdravniške zbornice Slovenije in Zveze organizacij pacientov Slovenije

18.08.2022 11:17

Predstavniki Zdravniške zbornice Slovenije so se minuli teden sestali s predstavniki pred kratkim ustanovljene Zveze organizacij pacientov Slovenije (ZOPS). Namen sestanka je bil predstavitev in izmenjava stališč ter programa dela z namenom sodelovanja pri skupnih temah. Kot je v uvodu poudarila prof. dr. Bojana Beović, je pacient je osrednji partner zdravniku in zbornico veseli, da z ZOPS pacienti dobivajo osrednjega sogovornika naprav organizacijam. Sestanka so se v imenu ZOPS udeležili (na sliki z leve proti desni):  prim. Matija Cevc, predsednik Društva za zdravje srca in ožilja Slovenije, dr. Suzana Oreški, društvo Altra, Franci Gerbec, podpredsednik ZOPS, Društvo na srcu operiranih Slovenije, Štefanija Lukič Zlobec, predsednica ZOPS, Spominčica, Gregor Cuzak, generalni sekretar ZOPS in Alenka Babič, podpredsednica ZOPS, Zveza koronarnih društev in klubov Slovenije. Po Zoom sta bila prisotna še Tanja Španić, Združenje Europa Donna Slovenija in Jan Koren, ZOPS, Društvo psoriatikov Slovenije.