Umrl je primarij dr. Kurt Kancler

13.07.2022 11:06

Zdravniška zbornica Slovenije z žalostjo sporoča, da nas je zapustil

prim. Kurt Kancler, dr. med.,

ugleden zdravnik, prvi predsednik Zdravniške zbornice Slovenije (1992–1996) in prejemnik Hipokratovega priznanja.

S svojim predanim strokovnim in stanovskim delom, prežetim z izjemno kolegialnostjo in človečnostjo, je dal Zdravniški zbornici Slovenije in slovenskemu zdravništvu neizbrisni pečat.

Prof. dr. Bojana Beović, dr. med.

Predsednica Zdravniške zbornice Slovenije

ŽALNA SEJA v njegov spomin bo v ponedeljek, 18. julija ob 12. uri, v multimedijski predavalnici Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor, 6. nadstropje Vošnjakove 2-4, Maribor.

ŽALNA KNJIGA bo odprta:
- v sejni sobi Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor, 3. nadstropje, Sodna ulica 13, Maribor, v petek, 15. julija, od 8. do 12. ure in v ponedeljek, 18. julija, od 8. do 11.30,
- v avli Mestne občine Maribor, Ulica heroja Staneta 1, do vključno ponedeljka, 18. julija, v času uradnih ur od 8. do 15. ure, petek do 13. ure.

POGREB bo v petek, 15. julija, ob 11:30 na Pokopališče Pobrežje.