Visoko državno odlikovanje za zdravništvo

25.05.2022 08:24

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je podelil Zdravniški zbornici Slovenije državno odlikovanje Red za zasluge.

red_za_zasluge_001__large

Za povezovanje zdravnikov in zobozdravnikov v prizadevanjih za negovanje ugleda in častnosti zdravniškega poklica ter izpolnjevanje poslanstva zdravniške etike ob 130-letnici začetkov krovne stanovske organizacije zdravnikov in zobozdravnikov na Slovenskem in ob 30-letnici vzpostavitve sodobne zdravniške zbornice v samostojni državi. (iz obrazložitve)

uradni list _ odlikovanje

PREDLOG ZA PODELITEV ODLIKOVANJA (POVEZAVA)

Zahvaljujemo se predlagateljem: mag. Andrej Bručan, pisatelj Drago Jančar, prim. Jelka Reberšek Gorišek, dr. med.,  prof. dr. Pavel Poredoš, dr. med., prof. dr. Marko Noč, dr. med., dr. Božidar Voljč, dr. med., prof. dr. Alenka Šelih, univ. dipl. prav, prof. dr. Igor Švab, dr. med., prof. dr. Iztok Takač, dr. med., prof. dr. Ludvik Toplak, univ. dipl. prav.