Pomoč za Ukrajino

28.02.2022 13:02
Vse nas je globoko pretreslo dogajanje zadnjih dni v Ukrajini.
Zdravniška zbornica Slovenije zato organizira zbiranje opreme (zobozdravniškega drobnega instrumentarija in druge medicinske opreme, ki je v takih razmerah potrebna) in sanitetnega materiala, ki ga bomo dostavili Zdravniški zbornici v Ukrajini.

Zato vas prosimo, da nam sporočite, ali lahko prispevate npr. sanitetni material, zdravila, higienske potrebščine, insulin, rokavice, maske, razkužila, sterilizirane tampone, fiziološko raztopino, kanale,…

V Ljubljani zbiramo material v sodelovanju s Karitas Slovenija na Slovenčevi ulici 19 (tam, kjer so Mercatorjeva skladišča): odprto pon., tor., čet. in pet. od 13. do 15. ure, sredo popoldan med 13.00-18.00.

Več lokacij po Sloveniji: https://www.karitas.si/zbiranje-hrane-in-higienskih-pripomockov-za-begunce-in-prizadete-v-ukrajini/

Donacije za nakup materiala za Ukrajino

Zdravniki in zobozdravniki lahko pomoč prispevate v obliki finančnih sredstev iz katerih bo Zdravniška zbornica nato opravila večje nabave materiala, ki bo poslan v Ukrajino.

Pomoč prosimo nakažete preko TTR računa Ustanove za pomoč ogroženim DRŽAVLJANI SVETA, Ulica Stanka Škalerja 29, 8250 Brežice

TRR SI56 2900 0005 2601 308
BIC/SWIFT BACXSI22

Trenutno lahko nakažete sredstva za dva namena:

namen: MEDICINSKI MATERIAL-UKRAJINA
sklic:00  002-2022

namen: MLEKO V PRAHU-UKRAJINA
sklic: 00  001-2022

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za vašo pomoč,
Zdravniška zbornica Slovenije

Podpora zdravnikom in zobozdravnikom iz Ukrajine
Zdravniki iz Ukrajine, ki prihajajo v Slovenijo, lahko računajo na pomoč slovenskih kolegov, ki so že ponudili možnosti namestitve.

Vse splošne informacije o vstopu v državo in pravicah so dostopne na tej povezavi >>>

Za pomoč pri namestitvi in urejanju pogojev za življenje v Sloveniji se ukrajinski kolegi lahko obrnejo na ukrajina@zzs-mcs.si ali na telefonsko številko 01/30 72 100.

Doctors and dentists from Ukraine
If you are a licensed medical doctor or dental practitioner, we will try hard to include you into Slovenian medical system as soon as possible, please write an email to The Medical Chamber of Slovenia (contact person Mrs. Vesna Habe, email: vesna.habe(at)zzs-mcs.si ) with your basic data like field of training , years of experience and languages you speak or call us on +386 1 30 72 123.

More information for people coming from Ukraine (in English, Ukraine and Russian languate) https://slovenia-ukraine.info/en/