Sprejet nov Pravilnik o odgovornosti zdravnikov in zobozdravnikov zaradi kršitev njihovih dolžnosti ter organizaciji in delu razsodišča zbornice

07.05.2021 12:17

Na svoji 104. seji, ki je potekala v četrtek, 6. 5. 2021, je Skupščina Zdravniške zbornice Slovenije sprejela nov Pravilnik o odgovornosti zdravnikov in zobozdravnikov zaradi kršitev njihovih dolžnosti ter organizaciji in delu razsodišča zbornice.

Nov pravilnik začne veljati jutri, 8. 5. 2021, in se uporablja za vse postopke, ki se začnejo po njegovi uveljavitvi. Določbe novega pravilnika glede kršitev, sankcij, drugih ukrepov ter rehabilitacije se uporabljajo tudi v postopkih, začetih pred njegovo uveljavitvijo, če so za zdravnika v postopku ugodnejše.

Novi pravilnik je dostopen na tej povezavi.

Zdravniška zbornica Slovenije