Volitve 2020 - Glasujmo po svoji vesti in po regularnih poteh

03.12.2020 15:32

Volitve, na katerih kot člani izbiramo svoje predstavnike, so pogoj za demokratično oblikovanje najpomembnejših organov v zbornici – to je skupščine in predsednika.

Vse člane zbornice pozivamo, da oddajo/te svoj glas izključno po svoji vesti in po regularnih poteh.

Organizirano zbiranje glasovnic npr. po bolnišnicah (ali kjerkoli drugje), ki se nato dostavljajo preko posameznikov, npr. preko predstojnikov oddelkov in v določene poštne nabiralnike, ni praksa, ki potrjuje visoko etično zavezanost nas zdravnikov, zato pozivamo vse, da se teh praks ne poslužujete.

Takšne volitve ne bi bile zakonite, saj v svojem bistvu ne predstavljajo volitev, ampak so – zbiranje podpisov.

Vaša neodtujljiva pravica je, da svoj glas oddate sami, v svoji absolutni zasebnosti.

Vsi, ki ste morebiti v času volitev zaznali kakršne koli prakse, ki niso v skladu z demokratičnimi standardi in so odklon od etičnih norm svobode odločanja, lahko to sporočite na volitve2020@zzs-mcs.si

Zdravniška zbornica Slovenije