Zavarovalna vsota zavarovanja za poklicno odgovornost

03.08.2020 16:56

Zdravniška zbornica Slovenije ponovno obvešča vse svoje člane, da mora biti skladno z 61. členom Zakona o zdravniški službi (Uradni list RS, št. 72/06 – uradno prečiščeno besedilo, 15/08 – ZPacP, 58/08, 107/10 – ZPPKZ, 40/12 – ZUJF, 88/16 – ZdZPZD, 40/17, 64/17 – ZZDej-K, 49/18 in 66/19; v nadaljevanju: ZZdrS) zdravnik in doktor dentalne medicine, ki dela neposredno z bolniki, zavarovan za odgovornost za škodo, ki bi lahko nastala pri njegovem delu. Zaposlenega zdravnika oziroma doktorja dentalne medicine zavaruje delodajalec.

Višino zavarovalne vsote predmetnega zavarovanja določa sklep, ki ga je Zdravniška zbornica Slovenije sprejela na podlagi drugega odstavka 61. člena ZZdrS, in sicer mora zavarovalna vsota znašati najmanj 130.000 evrov. Ta vsota velja za vse specialnosti.

Oddelek za pravne zadeve Zdravniške zbornice Slovenije