POMEMBNO: Izvajanje zdravstvenih storitev v času trajanja epidemije COVID-19 - vzorca pogodb za fizične in za pravne osebe

24.03.2020 15:23

Na zdravniško zbornico se je v zadnjih dneh več koncesionarjev ter drugih zasebnih izvajalcev obrnilo s prošnjo za posredovanje ustreznega vzorca pogodbe, s katero bi se pri javnemu zavodu vključili v izvajanje zdravstvenih storitev za učinkovit boj z epidemijo COVID-19.

Z namenom vzpostavitve jasne pravne podlage ter s tem odprave negotovosti glede sodelovanja pri izvajanju storitev za zajezitev epidemije, smo na zbornici pripravili osnutek pogodbe o izvajanju storitev, ki bo omogočila angažiranje zdravstvenih kapacitet koncesionarjev in zasebnikov v izvajanje zdravstvenih storitev in ukrepov v času trajanja epidemije COVID-19.

Pojasnila k vzorcu pogodbe o izvajanju zdravstvenih storitev v času trajanja epidemije COVID-19 >>>>

Vzorec pogodbe – pravna oseba>>>

Vzorec pogodbe – fizična oseba>>>>