Predlog zakona o interventnem ukrepu delnega povračila nadomestila plače

20.03.2020 08:20

Zdravniška zbornica Slovenije je včeraj na Državni zbor in Ministrstvo za zdravje naslovila  predlog nujnih dopolnitev Predloga zakona o interventnem ukrepu delnega povračila nadomestila plače, ki ga je vlada poslala v pregled Državnemu zboru RS dne 16. 3. 2020.  Namen zakona je preprečiti oziroma zmanjšati škodljive učinke širjenja nalezljive bolezni COVID-19 na slovensko gospodarstvo.

V splošnem zbornica ugotavlja, da interventni zakon ne obravnava v zadostni meri izvajalcev zdravstvenih dejavnosti, ki so trenutno zaradi nalezljive bolezni COVID-19 najbolj na udaru.

Zbornica po zgledu avstrijskega interventnega zakona predlaga strateško ciljane dopolnitve.

Celotno besedilo predloga zbornice je dostopno tukaj >>>