Vprašanja in odgovori pri soočenju zdravnikov z virusom SARS-CoV-2

06.03.2020 09:33

Oddelek za pravne zadeve Zdravniške zbornice Slovenije v nadaljevanju podaja svoje odgovore na pravna vprašanja zdravnikov glede njihovih pravic in obveznosti pri obvladovanju virusa SARS-CoV-2 >>>>

Ob tem vas obveščamo, da lahko člani Zdravniške zbornice Slovenije kljub objavi tega seznama še naprej zastavljate vprašanja v zvezi s to temo. Na zbornici bomo poskrbeli za ažuren odgovor ter jih skupaj z odgovori objavili na spletni strani zbornice.

V zvezi z odgovori na spodaj navedena vprašanja je oddelek za pravne zadeve zbornice objavil tudi obširno pravno mnenje, s katerim bolj podrobno razčlenjujemo pravice in obveznosti zdravnikov za primer obvladovanja širjenja virusa COVID-19 (SARS-CoV-2), ki izhajajo iz predpisov ter drugih pravnih aktov.

Pravno mnenje je dostopno tu >>>

Dodatno pojasnilo koncesionarjem k pravnemu mnenju »Pravni položaj zdravnikov pri soočenju z virusom SARS-CoV-2«