Opravičilo KPK Zdravniški zbornici Slovenije

06.12.2019 08:54

Komisija za preprečevanje korupcije (komisija) je v sporočilu za javnost z naslovom Komisija poziva pristojne k ukrepanju v zvezi s privilegiji zdravnikov, ki ga je javnosti posredovala 27. septembra 2019, med drugim navedla, da je komisija ponovno pozvala Zdravniško zbornico Slovenije, naj ukrepa v zvezi z ugotovljenimi korupcijskimi tveganji, ki izhajajo iz različnega razumevanja in izvajanja pravic zdravnikov, ker na prvi poziv komisije, posredovan v juniju 2019, iz zbornice niso odgovorili. Kot se je izkazalo, je komisija dopis Zdravniški zbornici Slovenije poslala na napačen elektronski naslov, tako da se zbornica nanj ni mogla odzvati. Komisija se zato opravičuje tako Zdravniški zbornici Slovenije kot javnosti za posredovanje netočnih informacij v povezavi z domnevno neodzivnostjo Zdravniške zbornice Slovenije. Ta se je na naknadno posredovan dopis komisije odzvala in s tem namenom je bil dne 5. 12. 2019 v prostorih komisije sestanek med predstavniki zbornice in komisije.

KOMISIJA ZA PREPREČEVANJE KORUPCIJE