Vse štiri zdravniške organizacije ostro nasprotujemo zamiku uvedbe enotne tobačne embalaže ​

28.06.2019 13:30

Izjava za javnost

Ljubljana, 28. junij 2019. Zdravniške organizacije, ki smo združene v Koordinaciji zdravniških organizacij, ponovno opozarjamo na škodljivost tobaka in z njim povezana tveganja za različne hude bolezni. V predlagani spremembi zakona, s katero bi zamaknili uvedbo enotne tobačne embalaže in obstoječe stanje obdržali še 3 leta dlje, vidimo veliko škodo za zdravje državljanov, zato sprejetju zakona ostro nasprotujemo.

Namesto tega odločevalce pozivamo k razmisleku in pripravi ukrepov, da bi se področje rabe tobaka še bolj striktno omejevalo.

Koordinacija zdravniških organizacij
Dr. Zdenka Čebašek - Travnik, predsednica Zdravniške zbornice Slovenije in vodja KZO v 2019
Prof. dr. Radko Komadina, predsednik Slovenskega zdravniškega društva
Konrad Kuštrin, predsednik FIDES, Sindikat zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije