Zbor zobozdravnikov

03.06.2019 14:57

Vabimo vas, da se 13. junija ob 18. uri udeležite Zbora zobozdravnikov, ki bo na Zdravniški zbornici Slovenije (ZZS).

Namen zbora je poenotenje stališč slovenskih zobozdravnikov in oblikovanje skupnega poziva odločevalcem.

Zbor bosta vodila: Krunoslav Pavlović, dr. dent. med., predsednik Odbora za zobozdravstvo ZZS, in Matevž Janc, dr. dent. med., podpredsednik skupščine ZZS.

Program in zahteve v štirih točkah je Zdravniška zbornica Slovenije oblikovala v sodelovanju s predstavniki zobozdravnikov v sindikatu Fides, sindikatu DENSStrokovnem združenju zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije (SZZZZS) in Stomatološko sekcijo Slovenskega zdravniškega društva na podlagi rezultatov ankete, v kateri je sodelovalo nekaj več kot 600 zobozdravnikov.

Opomba: V izogib morebitnim nejasnostim podajamo pojasnilo, da sindikat Fides in  SZZZZS programa in zahtev nista potrjevala oz. se do njih še nista opredelila.

Program:

18.00–18.05

Uvodni nagovor – dr. Zdenka Čebašek - Travnik, predsednica Zdravniške zbornice Slovenije

18.05–18.15

Kaj je boljši in pravičnejši zobozdravstveni sistem – predstavitev rezultatov ankete med zobozdravniki – Krunoslav Pavlović, dr. dent. med.

Zahteve zobozdravnikov v štirih točkah:

18.15–18.20

1. Obstoječi sistem v zobozdravstvu ne zagotavlja več kakovostnih in varnih storitev. Potrebno se je dogovoriti in vzpostaviti nov zobozdravstveni sistem – Mirjana Petrovič, dr. dent. med., DENS

18.20–18.50

18.50–18.55

2. Potrebna je nova definicija košarice storitev, ki bi bila 100 % in  ustrezno financirana iz javnih sredstev – Nada Puharič, dr. dent. med., ZZS, in Alenka Krabonja, dr. dent. med., DENS

18.55–19.25

19.25–19.30

3. Rešiti je potrebno neenako razporejenost programov po regijah. Glavarine bi morale biti določena na nacionalni ravni (za odrasle 1300 pacientov in otroško ter preventivno zobozdravstvo do 1000 pacientov)

19.30–20.00

20.00–20.05

4. Pacienti naj imajo pravico izbire kateregakoli zobozdravnika vSloveniji – Krištof Zevnik, dr. dent. med.

20.05–20.35

20.35–21.00

Oblikovanje skupnih stališč

Dogodek je namenjen izključno zobozdravnikom in ni odprt za javnost. Zaradi organizacije dogodka je potrebna prijava (gumb spodaj). Za vsa morebitna vprašanja smo vam na voljo na e-naslovu: dogodki@zzs-mcs.si

Vljudno vabljeni, da se nam v čim večjem številu pridružite!

Krunoslav Pavlović, dr. dent. med., predsednik OZB ZZS,
v imenu organizacijskega odbora Zbora zobozdravnikov

Prijava ni več mogoča