Dogovor o Aneksu št. 1 k Splošnemu dogovoru še brez soglasja ZZZS

17.04.2019 12:41

Splošni dogvor
Foto: arhiv Zdravniška zbornica Slovenije, 5. november 2018 (začetek pogajanj za SD za 2019).

Ljubljana, 17. april 2019. Pogajanja za Aneks št. 1 k Splošnemu dogovoru (SD) za leto 2019 so se zaključila z dogovorom vseh partnerjev (razen ZZZS), ki so sprejeli besedilo aneksa z ukrepi za reševanje obremenitev timov družinske medicine in pediatrije. ZZZS je na pogajanjih pojasnil, da nima mandata, da bi se o tem besedilu opredeljeval, ker o njem še ni odločal upravi odbor ZZZS. Zato je zdaj predlog Aneksa št. 1 k SD 2019 v nadaljnjih postopkih na ZZZS in pogajalski skupini za SD 2019.

Dogovorjeno je, da vsa dodatna vsebinska pojasnila poda Ministrstvo za zdravje.

»Vsebinsko je bila podlaga za danes sprejeti aneks besedilo MZ, ki je bilo usklajeno med MZ in Zdravniško zbornico Slovenije, na pogajanjih pa še dopolnjeno,« pojasnjuje prim. asist. Dean Klančič, vodja pogajanj za Splošni dogovor za leto 2019 in podpredsednik Zdravniške zbornice Slovenije.