Javna tribuna: Začarani krog naročanja v osnovnem zdravstvu - posnetek razprave je že na voljo

31.01.2019 10:23
Zdravniška zbornica Slovenije je včeraj, 30. januarja 2019 ob 16. uri na Zdravniški zbornici Slovenije (Dunajska 162, Ljubljana) pripravila javno tribuno na temo Kako »pravilno beležiti« podatke v čakalne in naročilne knjige v osnovnem zdravstvu, saj se pojavlja veliko težav in vprašanj o tem, kako ravnati, da bo vse v skladu s pravili.

Dogodka se je udeležilo več kot 170 zdravnikov in zobozdravnikov. Številni so povedali, kako težave čutijo v vsakodnevni praksi, kje se zapleta. Iz razprave je bilo zaznati, da je še veliko nejasnosti.

Tribuna je bila odprta za javnost. Udeležilo se je je tudi nekaj medijev. Prav tako je bilo mogoče dogodek iz Modre dvorne prvič spremljati v živo.

Na voljo pa je tudi posnetek na povezavi spodaj.

Zdravniška zbornica slovenije je na javno tribuno povabila vse, ki jih zadeva Pravilnik o naročanju in upravljanju čakalnih seznamov ter najdaljših dopustnih čakalnih dobah in sicer predstavnike MZ, ZZZS, ZIRS, NIJZ in računalniška podjetja, ki skrbijo za programe izvajalcev.

Sogovorniki javne tribune so bili:

• mag. Pia Vračko, državna sekretarka, Ministrstvo za zdravje
  • mag. Katarina Kralj, vodja sektorja, Direktorat za zdravstveno varstvo, Sektor za varnost, kakovost in učinkovitost v zdravstvu, Ministrstvo za zdravje
  • Sladjana Jelisavčić, univ. dipl. ekon., direktorica področja za zdravstveno analitiko in ekonomiko, Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije
  • Simon Torkar, predstavniki SRC Infonet, d.o.o.
  • Tomaž Tušar, direktor podjetja Audax, d.o.o.
  • Davorin Gec, direktor podjetja Gospodar zdravja d. o. o.
  • Alen Jevtović in Vera Ovsenek, Zdravstveni inšpektorat RS
  • dr. Jana Šimenc, raziskovalka, ZRC SAZU
  • Duša Zore Hlade, Zastopnica pacientovih pravic, OE Ljubljana
Program je dostopen tukaj >>>