Kubski koncertni večeri: »Skok v poletje« z Beethovnovim septetom

06.06.2018 13:30

Pred poletjem vas vabimo na še zadnji koncert iz programa Klubskih koncertnih večerov v sezoni 2017/2018.

Tokrat bomo z Beethovnovim septetom doživeli prav poseben glasbeni "Skok v poletje". Koncert bo v torek, 12. junija 2018, ob 19. uri v Domus Medica.

"SKOK  V POLETJE"

Koncertirajo:

Žiga Faganel, violina

Gea Pantner Volfand, viola

Alja Mandič Faganel, violončelo

Zoran Marković, kontrabas

Aljaž Beguš, klarinet

Leonardo Calligaris, fagot

Jože Rošer, rog

L. van Beethoven: Septet v Es-duru, op.20,

Osnutki septeta, ki nedvomno  velja za enega izmed njegovih najboljših in najprepoznavnejših del, so nastali 1799, končan in premierno izveden pa je bil leto kasneje, leta 1800. Zaradi priljubljenosti septeta je sledilo mnogo priredb tega dela za različne komorne zasedbe, Beethoven pa ga je leta 1802 tudi sam priredil za trio (klarinet ali violina, čelo in klavir) in ta verzija je bila izdana tri leta kasneje (kot op. 38)

Septet je posvečen cesarici Mariji Tereziji.

Program:

Adagio - Allegro con brio

Adagio cantabile

Tempo di menuetto

Tema con variazioni: Andante

Scherzo: Allegro molto e vivace

Andante con moto alla marcia

Koncerti so namenjeni članom in članicam zbornice ter članom in članicam zdravniškega društva ter njihovim družinskim članom in prijateljem, potrebna pa je predhodna rezervacija na: dogodki@zzs-mcs.si (s pripisom »Skok v poletje«), ali po telefonu: 01 30 72 152.