Za pomoč pri prijavi, registraciji ali pozabljenem geslu lahko pokličete g. Kokalja: 01-30-72-172

Ordinacijski časi ambulant

26.08.2016 14:33

Zdravniška zbornica je 25. 8. 2016 na Ministrstvo za zdravje, Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije in Združenje zdravstvenih zavodov Slovenije poslala zadnji poziv za dogovor glede spreminjanja ordinacijskih časov ambulant. S tem v zvezi smo predlagali izvedbo sestanka dne 30. 8. 2016.

Na tej povezavi se nahaja vsa dosedanja korespondenca med Zdravniško zbornico, ZZZS-jem in Ministrstvom za zdravje.

V kolikor na sestanku ne bomo dosegli ustreznega dogovora, bomo članom, ki se niso pripravljeni podrediti zahtevam ZZZS-ja, predlagali, da:

1) od svoje območne enote ZZZS-ja zahtevajo, naj jim svoja pričakovanja glede spremembe ordinacijskega časa posreduje v obliki ustreznega predloga aneksa k pogodbi o izvajanju programa zdravstvenih storitev,

2 ) po prejemu aneksa podajo zahtevo za arbitražni postopek po 5. odstavku 31. člena SD 2016.
V ta namen bomo pripravili ustrezen obrazec za vložitev arbitražnega zahtevka.

Zaposlenim zdravnikom bomo predlagali, da zahtevajo sprožitev arbitraže preko svojih delodajalcev.

Za dodatna pojasnila se lahko obrnete na:

peter.rencel@zzs-mcs.si
nika.sokolic@zzs-mcs.si

Peter Renčel, univ. dipl. prav.
Pravnik I