Za pomoč pri prijavi, registraciji ali pozabljenem geslu lahko pokličete g. Kokalja: 01-30-72-172

OSM obravnaval poročili dveh izrednih strokovnih nadzorov na Nevrološki kliniki

20.04.2015 15:21

Člani odbora za strokovno medicinska vprašanja (OSM) so se v torek, 14. 4. 2015, seznanili s poročilom izrednega strokovnega nadzora z dne 9. 1. 2015 v UKC Ljubljana, Nevrološka klinika, KO za vaskularno nevrologijo in intenzivno nevrološko terapijo v  zvezi z zdravljenjem in smrtjo pacienta G. D. Člani odbora so se seznanili tudi s poročilom Komisije za drugi izredni interni strokovni nadzor na Nevrološki kliniki UKC Ljubljana z dne 10. 3. 2015. Člani odbora so presodili, da dodatni zunanji strokovni nadzor ne bi ugotovil novih dejstev. Mnenja so, da lahko nova dejstva v tem primeru ugotovi le kriminalistična obravnava.

Seznanili so se z ugotovitvami drugega strokovnega nadzora in primer predali v obravnavo tožicu ZZS.