Zbornica na Varuha človekovih pravic naslovila predlog za podajo zahteve za oceno ustavnosti Uredbe, ki je nadomestila Splošni dogovor

18.04.2024 11:10

Zdravniška zbornica Slovenije je Varuhu človekovih pravic predlagala, da v skladu s svojimi pristojnostmi poda zahtevo za oceno ustavnosti Uredbe o programih storitev obveznega zdravstvenega zavarovanja, zmogljivostih, potrebnih za njegovo izvajanje, in obsegu sredstev za leto 2024 (Uradni list RS, št. 14/24 in 30/24).

Zbornica namreč ocenjuje, da so določbe Uredbe v nasprotju z Ustavo RS ter postavljajo pod vprašaj temeljne pravice in svoboščine izvajalcev zdravstvene dejavnosti. Celoten dopis je dostopen tukaj.

Zdravniška zbornica Slovenije