Poziv za nadaljevanje opravljanja pripravništva, sekundariata in specializacij

10.03.2021 16:54

Zbornica je z dopisom 10. 3. 2021 vse pooblaščene ustanove za izvajanje pripravništva, sekundariata in specializacij pozvala, naj v luči ugodnejše epidemiološke situacije omogočijo nadaljevanje opravljanja pripravništva, sekundariata in specializacij.

Zbornica meni, da bi bilo potrebno v vsaki  posamezni pooblaščeni ustanovi na novo proučiti ali, če sploh, je vpoklic specializantov, ki so jim posamezne ustanove delodajalec, smotrn in upravičen. V bolnišnicah, kjer bolnikov s Covid-19 več ne zdravijo, je treba dopustiti nadaljevanje kroženja vsem specializantom, v drugih bolnišnicah pa sorazmerno deležu bolniških postelj za covid-19 glede na maksimalno število v drugem valu.

Celoten poziv je dostopen tukaj >>>

Zdravniška zbornica Slovenije