Za pomoč pri prijavi, registraciji ali pozabljenem geslu lahko pokličete g. Kokalja: 01-30-72-172

Vizualija_novica_ustna votlina

Skrbite za zdrava usta in zobe! Ob svetovnem dnevu ustnega zdravja, 20. marcu 2017

17.3.2017
Na svetu več kot 3,9 milijarde ljudi boleha za eno od ustnih bolezni, zato je pomembno ozaveščanje o skrbi za zdrava usta in zobe, saj je to eden glavnih pogojev za dobro telesno in psihično počutje. Svetovnemu dnevu »ustnega zdravja«, ki ga po vsem svetu praznujemo 20. marca, se letos pridružujemo tudi slovenski zobozdravniki s projektom, v katerem bomo prebivalcem ponudili brezplačen preventivni pregled ustne votline.

Vabilo na javno razpravo - spremembe Zakona o zdravniški službi

17.3.2017
Vabimo vas na javno razpravo in oblikovanje skupnih stališč do sprememb Zakona o zdravniški službi, ki bo dne 22.3.2017 ob 16.00 v Modri dvorani Zdravniške zbornice Slovenije.

Koncert  Ansambla musica cubicularis

Koncert klavirskega tria Ars Musica

15.3.2017
Vljudno vabljeni na koncert klavirskega tria Ars Musica v torek, 11. aprila 2017, ob 19. uri v Domus Medica, Dunajska c. 162, Ljubljana

Prijava na Evropsko komisijo ostaja

22.2.2017
Zdravniška zbornica ne bo umaknila prijave na Evropsko komisijo, s katero zahteva presojo skladnosti slovenskega sistema financiranja javne zdravstvene službe z evropskim konkurenčnim pravom

Koncert  Ansambla musica cubicularis

Koncert Ansambla musica cubicularis

6.2.2017
Vljudno vabljeni na koncert Ansambla musica cubicularis v torek, 14.marca 2017, ob 19. uri v Domus Medica, Dunajska c. 162, Ljubljana

ZZS in Fides: Slovenski zdravniki so preobremenjeni

1.12.2016
»Slovensko zdravstvo potrebuje strukturno reformo.« Tako se glasi ključno sporočilo, ki sta ga na novinarski konferenci 29. 11. 2016 z javnostjo delila Fides in Zdravniška zbornica Slovenije.

Zaščitimo zdravnike pred nasiljem

24.11.2016
V sredo, 23. 11. 2016, se je na Zdravniški zbornici Slovenije prvič sestala na novo ustanovljena delovna skupina za zaščito zdravnikov pred nasiljem. ZZS odločno podpira ničelno toleranco do vsakršne oblike nasilja nad zdravstvenim osebjem, zato bo delovna skupina aktivno delovala na področju ozaveščanja, preventive in zaščite zdravnikov pred nasilnimi incidenti.

Kandidati za predsednika ZZS

21.11.2016
Dne, 17. 11. 2016 ob 16. uri, se je iztekel rok za vložitev kandidature za predsednika Zdravniške zbornice Slovenije.

Preberite več

Izobraževanje o uporabi medicinske konoplje in kanabinoidov pri paliativni oskrbi pacientov

10.11.2016
V četrtek, 10. 11. 2016, je v prostorih Domus Medica potekal prvi modul šolanja o uporabi medicinske konoplje in kanabinoidov pri paliativni oskrbi bolnikov. Izobraževanja se je udeležilo 120 slovenskih zdravnikov, ki so se podrobneje seznanili o pomenu in vlogi medicinske konoplje, načinu in izvedbi postopkov pri zdravljenju in vrsti bolezni ter simptomov, ki bi se jih v praksi lahko lotili z njeno uporabo.

Preberite več

Stališče ZZS ob napovedi splošne stavke slovenskih zdravnikov in zobozdravnikov

8.11.2016
Ljubljana, 8. november 2016 - Mesec dni od napovedi in po neuspešnih pogajanjih med vlado in sindikatom Fides se je danes ob 7. uri začela splošna stavka zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije. Zdravniki bodo v času stavke delali polni delovni čas, ki velja za državne uslužbence, tj. 40 ur na teden. Hkrati bodo z ustrezno prerazporeditvijo dela zagotovili varno obravnavo najbolj ranljivim skupinam državljanov.

Stališče ZZS o domnevno neustreznem zdravljenju Neže Arnolj

8.11.2016
Ljubljana, 8. november 2016 – V teh dneh se na Zdravniško zbornico Slovenije obrača ogorčena javnost, predstavniki medijev in številni posamezniki, ki izražajo zaskrbljenost nad domnevnimi nepravilnostmi pri zdravljenju dveletne deklice Neže Arnolj. Zaradi nezaupanja in dvomov glede neustreznega zdravljenja zbornico prosijo za pomoč tudi mnogi starši, naj zaščiti interese njihovih otrok in deklici omogoči nadaljnje zdravljenje v tujini.

Preberite več

Dokazila o veljavnosti licence zaposlenih zdravnikov

3.10.2016
Zdravniška zbornica Slovenije obvešča svoje člane in kadrovske službe njihovih delodajalcev, da v skladu z določili Pravilnika o zdravniških licencah (Uradni list RS, št. 48/15, v nadaljevanju: Pravilnik), postopek podaljšanja licence uvede po uradni dolžnosti dva meseca pred iztekom licence.

85. redna seja skupščine Zdravniške zbornice Slovenije

30.9.2016
85. redna seja skupščine Zdravniške zbornice Slovenije V četrtek, 6. oktobra 2016, ob 16.00 uri bo v Modri dvorani Zdravniške zbornice Slovenije potekala 85. redna seje skupščine Zdravniške zbornice Slovenije.

Izredna seja Skupščine Zdravniške zbornice Slovenije

23.9.2016
V Ljubljani, 23. september 2016 - Včeraj je Skupščina Zdravniške zbornice Slovenije na izredni seji sprejela deklaracijo, ki prinaša priporočila zbornice za izhod javnega zdravstva iz krize.

Preberite več

Uporaba konoplje za zdravstvene namene

22.9.2016
V torek, 21. 9. 2016, je v Domus Medica potekala novinarska konferenca, na kateri je Delovna skupina za področje predpisovanja medicinske konoplje in kanabinoidov pri ZZS predstavila Poročilo in predlog ukrepov na področju uporabe medicinske konoplje in kanabinoidov. Delovna skupina je pozvala stroko, da določi indikacije in kontraindikacije za zdravljenje z medicinsko konopljo. Želijo, da zdravljenje s konopljo temelji na z dokazi podprti medicini, dostop do nje pa se omogoči prek lekarn, kot je to pri ostalih zdravilih.

Izredna seja skupščine Zdravniške zbornice Slovenije

9.9.2016
Izredana seja skupščine bo v četrtek, 22. septembra, ob 16. uri, v Modri dvorani Domus Medica, Dunajska cesta 162, Ljubljana.