Vabila

Zakaj sem dal ramo ZA cepljenje proti covidu-19?

17.06.2021 08:57
Zdravniška zbornica Slovenije skupaj s številnimi organizacijami in zdravstvenimi institucijami nadaljuje prizadevanja za ozaveščanje vseh prebivalcev v Sloveniji, zakaj je cepljenje proti covidu-19 najboljša odločitev.

Danes na vprašanje: Zakaj sem dal ramo ZA cepljenje proti covidu-19? odgovarja Igor Dovnik, zasebni pediater in predsednik Strokovnega združenja zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije.

"Cepil sem se, ker je to pametno, deluje in me ogroža veliko, veliko manj kot bolezen. Ne bojim se stranskih učinkov, ki obstajajo, so pa veliko, veliko manj verjetni, kot je verjetna huda oblika bolezni. Tudi z avtom se vozim, pa je to smrtno nevarno, kot tudi prebolevanje covid-19 pljučnice in smrt veliko, veliko, veliko bolj verjetna kot po cepljenju."

Cepljenje SPLETNA STRAN

Doslej so se akciji ozaveščanja priključili:

kirurg dr. Erik Brecelj
pediater Denis Baš
mag. Igor Muževič, dr. med., predsednik Sindikata zdravnikov družinske medicine Praktikum

doc. dr. Janez Ravnik, dr. med., predstojnik Oddelka za nevrokirurgijo UKC Maribor
-  dr. Gregor Prosen, dr. med., FEBEM, predstojnik Urgentnega centra UKC Maribor
Alenka Strdin Košir, dr. med., vodja covid intenzivne enote v UKC Maribor
doc. dr. Nina Gorišek Miksić, dr. med., predstojnica Oddelka za infekcijske bolezni in vročinska stanja v UKC Maribor

Zakaj sem dal ramo ZA cepljenje proti covidu-19?

17.06.2021 08:57

Cepljenje SPLETNA STRAN

Doslej so se akciji ozaveščanja priključili:

kirurg dr. Erik Brecelj
pediater Denis Baš