Vabila

Pojasnila glede refundacije dodatka za delo v rizičnih razmerah za koncesionarje

29.05.2020 12:50

S strani Ministrstva za zdravje Republike Slovenije smo 29. 5. 2020 prejeli informacijo, da so pojasnila ministrstva glede načina in postopka za uveljavljanje teh izplačil še v postopku usklajevanja.

Zdravniška zbornica Slovenije je na podlagi mnenja Ministrstva za javno upravo Republike Slovenije (dostopno tukaj) na Ministrstvo za zdravje Republike Slovenije naslovila več dopisov, v katerih je ministrstvo pozvala, da pojasni način in postopek uveljavljanja proračunskega financiranja dodatka za delo v rizičnih razmerah, ki pripada koncesionarju na podlagi šestega odstavka 71. člena Zakona o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo (Uradni list RS, št. 49/20 in 61/20).

S strani ministrstva za zdravje smo 29. 5. 2020 prejeli odgovor, da so pojasnila glede načina in postopka za uveljavljanje teh izplačil še v postopku usklajevanja.

Oddelek za pravne zadeve

Novice