Vabila

Nagrada prim. dr. Pfeiferju za film o njegovi minimalno invazivni operativni tehniki

14.06.2019 13:16

Na kongresu Ameriškega združenja za kataraktno in refraktivno kirurgijo ASCRS (American Society for Cataract end Refractive Surgery) v San Diegu, ZDA, je prim. dr. Vladimir Pfeifer, svetovno priznani očesni kirurg, prejel prvo nagrado za film o inovativni minimalno invazivni operativni tehniki vstavitve umetne šarenice in umetne leče, ki jo je prikazal na Film festivalu. Prvo takšno operacijo na svetu je izvedel na Očesni kliniki Univerzitetnega kliničnega centra v Ljubljani.

Operativno tehniko vstavitve umetne šarenice prim. dr. Pfeifer uporablja in razvija zadnjih šest let. Tehniko intraskleralne fiksacije umetne očesne leče pa razvija zadnja tri leta. S kombinacijo obeh operativnih tehnik mu je uspelo razviti nov minimalno invazivni operativni postopek za zdravljenje pacientov s tovrstnimi težavami.

Film je dostopen na tej povezavi: https://youtu.be/zVz5VeNjyWw

Zdravniška zbornica Slovenije izreka čestitke!

Novice

14.06.2019 13:16

Film je dostopen na tej povezavi: https://youtu.be/zVz5VeNjyWw

Zdravniška zbornica Slovenije izreka čestitke!