Vabila

Poklicne kompetence in aktivnosti izvajalcev v dejavnosti zdravstvene nege – zdravniške organizacije na ministra naslovile pismo

10.09.2019 13:03

Zdravniška zbornica Slovenije, Slovensko zdravniško društvo, Sindikat Fides in Strokovno združenje zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije so po četrtkovi seji Koordinacije zdravniških organizacij v petek na ministra za zdravje g. Aleša Šabedra naslovile pismo s pozivom k razmisleku o posledicah, ki jih prinaša soglasje k dokumentu RSKZBN in Zbornice – Zveze z naslovom Poklicne kompetence in aktivnosti izvajalcev v dejavnosti zdravstvene nege.

V pismu so vse štiri zdravniške organizacije vnovič opozorile, da dokument vodi v napačno, bolnikom škodljivo smer, ter dodatno utemeljile, zakaj.

Celotno pismo je dostopno tukaj >>>>

Novice