V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.
Zdravniška zbornica Slovenije

12. Bilten za zobozdravnike

2.april - 3.junij 2019

Kje vse je zobozdravstvo zastopano

V zadnjih mesecih smo v različnih medijih opazovali predstavnike družinske medicine, ki so opozarjali na svoje probleme. Celotna medijska zgodba in vključevanje akterjev sta bila za opazovalce zobozdravnike zelo poučna. Zdravnike družinske medicine se je slišalo preko vseh zdravniških organizacij, še več, slišani so bili preko skupnosti določenih javnih zavodov ali skupnosti koncesionarjev.

Kako se sliši glas zobozdravnikov, ki delajo na primarni ravni? Preko katerih teles deležnikov v zdravstvu lahko oni izrazijo svoj položaj oziroma interes v zdravstvenem oziroma že prej v zobozdravstvenem sistemu? Predvsem pa, ali so kolegi zobozdravniki v teh organizacijah dovolj slišani in razumljeni in ali imajo dovolj moči za izražanje zobozdravniške problematike?

Poznamo telo Koordinacija zdravniških organizacij, ki združuje Fides, Slovensko zdravniško društvo (SZD), Strokovno združenje zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije (SZZZZS) in Zdravniško zbornico Slovenije (ZZS). V njem se skušajo zdravniške organizacije poenotiti glede različnih in ključnih tem za slovensko zdravništvo. V koordinaciji imamo tudi zobozdravniki svoje predstavnike. Iz zapisnikov srečanj mi žal ne uspe ugotoviti, kaj je njihova vloga v tem telesu. Ker se, razen o samostojni zobozdravniški zbornici, tam ne pogovarjajo pogosto o zobozdravništvu kot specifičnem poklicu.

V Republiškem strokovnem kolegiju (RSK) za stomatologijo, ki je, da ne bo nesporazuma, posvetovalni organ Ministrstva za zdravje, so sedaj od devetih članov le trije primarni zobozdravniki, ostali so specialisti. Tudi imenovanje teh treh v RSK je odvisno zgolj od ZZS in njihovo število je lahko še manjše. RSK je podrejen Zdravstvenemu svetu, ki odločitve kolegija sprejme ali zavrne. V tem svetu ni niti zobozdravnika niti zobozdravnika specialista.

Nadalje lahko pogledamo zastopanost primarnih zobozdravnikov v SZD. V vodstvu se izmenjujeta dve imeni in eden je specialist, druga je zobozdravnica. V SZD imamo tudi svojo sekcijo, v kateri, zanimivo, prevladujejo specialisti, kljub temu, da imajo svoje ločene sekcije.

Fides v sedanjem glavnem odboru (2019–2023) sploh nima več zobozdravnika, čeprav je reprezentativni sindikat tudi za zobozdravnike. Res pa je, da je sindikalnih zaupnikov in zaupnic kar nekaj, a imajo problem zastopanja stališč Fidesa, ki zadevajo zobozdravnike in zobozdravniško problematiko.

SZZZZS je tudi zdravniška organizacija, ki naj bi imela, sodeč po izjavah njihovih predstavnikov, v svojem članstvu večino zobozdravnikov. Društvo ima v svojem izvršilnem odboru le dve članici zobozdravnici in podpredsednika društva.

Danes dela v zobozdravstvu v Slovenji 1465 zobozdravnikov na primarni ravni in 247 zobozdravnikov specialistov. Menim, da je slišanost in zastopanost zobozdravnikov preko različnih organizacij vprašljiva, zanimivi pa so tudi načini določanja predstavnikov zobozdravnikov v različnih organizacijah.

Vemo, da zobozdravniki v Sloveniji delujemo v vsaj treh različnih, sedaj pa lahko že v štirih oblikah zaposlitve. Vsaka od organizacij ima seveda svoj finančni, organizacijski interes in tudi željo po moči odločanja v zdravstvenem in tudi zobozdravstvenem sistemu. Naloga ZZS je združiti vse te interese in poskrbeti, da so vse zdravniške in zobozdravniške podskupine enakomerno, predvsem pa enakopravno zastopane. To je seveda težko, saj je za to potrebno veliko razumevanja, posluha in kompromisa tako šibkejših kot tudi močnejših podskupin.

Zobozdravniki smo po opisu zelo razpršeni v različnih interesnih skupinah zdravniških organizacij in skušamo vsak na svoj način vplivati na stališča ZZS. Po poslušanju različnih interesov v zadnjem mesecu sem prepričan, da potrebujemo koordinativno telo primarnega in lahko tudi sekundarnega zobozdravstva. V takem telesu bi morali biti predstavniki vsake od podskupin, ki bi predstavljali interes skupnosti, in ne svojega osebnega interesa, interesa osebne ambulante ali celo zavoda.

Izkušnja s sestankov različnih interesnih skupin v preteklih dveh mesecih je bila pozitivna, saj smo kolegi na primarni ravni z različnimi statusi zaposlitve ugotovili, da lahko govorimo isti jezik, ugotovili smo, da smo slišali težave eden drugega in jih skušali razumeti. Prepoznali smo skupne probleme in ugotovili, da se znamo poslušati. Če želimo doseči spremembe v zobozdravstvu, ki je danes bistveno slabše ovrednoteno in bistveno bolj obremenjeno kot družinska medicina, potem moramo to narediti skupaj. Skupaj moramo trdno zastopati enaka stališča, ne glede na status ali članstvo v kateremkoli zdravniškem društvu. Sporočila, ki jih bodo prejeli odločevalci in javnost od nas, morajo biti usklajena!

Krunoslav Pavlović, dr. dent. med.
Predsednik Odobra za zobozdravstvo

Zbor zobozdravnikov

13. junij ob 18. uri v Modri dvorani Zdravniške zbornice Slovenije

Vabimo vas, da se 13. junija ob 18. uri v Modri dvorani Zdravniške zbornice Slovenije (ZZS) udeležite Zbora zobozdravnikov.

Namen zbora je poenotenje stališč slovenskih zobozdravnikov in oblikovanje skupnega poziva odločevalcem.

Zbor bosta vodila: Krunoslav Pavlović, dr. dent. med., predsednik Odbora za zobozdravstvo ZZS, in Matevž Janc, dr. dent. med., podpredsednik skupščine ZZS.

Program in zahteve v štirih točkah je Zdravniška zbornica Slovenije oblikovala v sodelovanju s predstavniki zobozdravnikov v sindikatu Fides, sindikatu DENS in Strokovnem združenju zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije (SZZZZS) na podlagi rezultatov ankete, v kateri je sodelovalo nekaj več kot 600 zobozdravnikov.

Program>>>

Prijava na dogodek

Javni poziv za imenovanje koordinatorjev specializacij s področja dentalne medicine

Rok za oddajo vloge je 3. julij 2019

Zdravniška zbornica Slovenije danes, 3. junija 2019, objavlja Javni poziv za imenovanje koordinatorjev specializacij s področja dentalne medicine za naslednja specialistična področja:

• Čeljustna in zobna ortopedija
• Oralna kirurgija
• Otroško in preventivno zobozdravstvo
• Parodontologija
• Stomatološka protetika
• Zobne bolezni in endodontija

Več >>>

»Priprava strukturiranih intervjujev«

Vabilo na usposabljanje 10.06.2019 in 17.06.2019

Zdravniška zbornica Slovenije na podlagi sklepa Ministrstva za zdravje dvakrat letno objavi razpis specializacij s področja dentalne medicine za posameznega izvajalca in/ali za območje celotne države. V primeru, da je na razpisana mesta prijavljenih več kandidatov, kot je prostih mest, se med kandidati opravi izbirni postopek, ki ga vodi tričlanska izbirna komisija.

Skladno s Pravilnikom o vrstah, vsebini, trajanju in poteku specializacij zdravnikov, morajo člani izbirne komisije pred začetkom sodelovanja v izbirnih postopkih opraviti usposabljanje iz vodenja strukturiranih intervjujev.

V ta namen vabimo vse koordinatorje s področja dentalne medicine, člane Odbora za zobozdravstvo in doktorje dentalne medicine imenovane za člane izpitnih komisij za posamezno specialnost s področja dentalne medicine, ki usposabljanja iz priprave strukturiranih intervjujev še niso opravili, da se le-tega udeležijo v mesecu juniju 2019.

Več >>>

Povračilo stroškov za nujne storitve

Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja v 158. členu predvidevajo povračilo stroškov nujnega zdravljenja, ki ga zavarovane osebe opravijo pri izvajalcih zdravstvenih storitev, ki niso njihovi opredeljeni lečeči (zobo)zdravniki.

To pomeni, da lahko v primeru potrebe po nujnem zdravljenju in nujni medicinski pomoči pacienti poiščejo pomoč v ambulanti, ki jim lahko nudi nujno zdravljenje, plačajo storitev in od ZZZS zahtevajo povračilo stroškov. Na zavodu izpolnijo obrazec, priložijo račun in nato ZZZS obravnava vlogo.

Obrazec je dosegljiv tudi na spletni strani ZZZS.
Najdete ga tukaj >>>>

V kolikor je šlo za nujno zdravljenje ali nujno medicinsko pomoč, pacientu povrnejo vrednost, ki bi mu pripadala po cenah, kot bi za to storitev plačali opredeljenemu izvajalcu.

Dopis izvajalcem zobozdravstvene dejavnosti

Predlog protetičnega načrta

Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (v nadaljevanju: ZZZS) kot nosilec obveznega zdravstvenega zavarovanja sprejema, spreminja in tudi samostojno interpretira Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja, v katerih so med drugim določene tudi pravice, ki pripadajo zavarovanim osebam v okviru zobozdravstvenih storitev. Kot nosilec obveznega zdravstvenega zavarovanja je ZZZS iz tega naslova svojo funkcijo dolžan opravljati korektno, nedopustno je vsakršno prelaganje te naloge in vsakršnega dodatnega uradniškega dela na že tako preobremenjene izvajalce zobozdravstvenih storitev.

V luči navedenega je Odbor za zobozdravstvo Zdravniške zbornice Slovenije pripravil predlog protetičnega načrta, ki je namenjen temu, da zavarovana oseba s strani ZZZS prejme neposredno informacijo o tem, katere pravice ji v okviru zobozdravstvenih storitev pripadajo iz naslova obveznega in dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja.

Več >>>

Predlog protetičnega načrta najdete tukaj >>>

Novosti v dentalni medicini 2019

Uspešno izveden seminar za doktorje dentalne medicine

V petek in soboto, 10.-11. 5. 2019,  je bilo v Domus Medica izvedeno nadvse uspešno izobraževanje z naslovom Novosti v dentalni medicini 2019. Dogodek je organiziral Odbor za zobozdravstvo ZZS. V petek so potekale delavnice, v soboto pa predavanja, ki se jih je udeležilo 260 udeležencev.

Za drugi seminar so bile izbrane teme s področja endodontije, kirurgije, ortodontije, protetike. Predstavljeni so bili posegi, ki jih splošni zobozdravniki lahko opravijo v splošnih ambulantah.Kolegi so slušateljem prikazali primere iz prakse in z njimi delili svoje izkušnje.


Povezava na uvodni nagovor predsednika odbora za zobozdravstvo Krunoslava Pavlovića, dr. dent. med. najdete tu>>>

V sklopu seminarja Novosti v dentalni medicini je izšel e-zbornik

Dostop do e-zbornika in povzetkov vseh predavanj je dostopen tukaj >>>

Predstavitev rezultatov ankete o novem postopku urejanja zobozdravniškega pripravništva

Na podlagi analize opravljene ankete, ki je bila posredovana vsem, ki so pripravništvo pričeli opravljati po 1.1.2018 je mogoče sklepati, da je večina vprašanih zadovoljna z večjim delom novega postopka urejanja pripravništva, s katerim skuša Zdravniška zbornica Slovenije vzpostaviti pregleden in urejen sistem.
Na področju ureditve in vzpostavitve mreže izvajalcev splošnega zobozdravstva je imela zbornica sprva kar nekaj težav. Do danes je v mrežo že vključenih 23 izvajalcev splošnega zobozdravstva, kar zadostuje trenutnim potrebam po prostih mestih na državni ravni, kljub temu pa določene regije še niso pokrite.


Vsekakor bo treba v prihodnje povečati število izvajalcev za področje splošnega zobozdravstva in stomatološke protetike, s tem pa vsaj delno razbremeniti določene izvajalce, ki so maksimalno zasedeni tudi za leto dni v naprej. Področje plačila mentorstev, ki je še vedno ena od perečih tem pripravništva, je bilo najprej urejeno s spremembo Zakona o zdravniški službi v letu 2017, v katerem je zapisano, da je mentorstvo pripravnikov krito iz proračuna Republike Slovenije.

Analiza ankete je dostopna tukaj >>>

Strokokovi nadzor s svetovanjem

Zobozdravnik je pri sprejemanju strokovnih odločitev neodvisen in se mora pri svojem delu ravnati po strokovno preverjenih metodah in znanstvenih spoznanjih. Bolnika mora seznaniti s predvidenimi diagnostičnimi in terapevtskimi postopki in različnimi možnostmi oskrbe. Zdravstveni delavec lahko samostojno opravlja vsako delo, za katero ima ustrezno izobrazbo in je zanj usposobljen ter ima na razpolago ustrezno opremo. Za svoje delo pa prevzema etično, strokovno, kazensko in materialno odgovornost. Odkrivanje in odpravljanje neskladnosti in odstopanj je del vseh sistemov (tudi zobozdravniških ordinacij), ki stremijo h kakovostni obravnavi.

Zaradi specifičnosti, ki so posledica stroke, je sta medicina in dentalna medicina področji, kjer je moč z ustrezno vzpostavitvijo sistema nadzora kakovosti izboljšati kakovost dela. Medicina in dentalna medicina spadata v Republiki Sloveniji v skupino reguliranih poklicev nad katerimi Ministrstvo za zdravje (MZ) opravlja nadzor.

Več >>>

Asist. mag. Tadej Ostrc, dr. dent. med. spec., stom. prot. 
Predsenik Komisije za strokovno-zobozdravniška vprašanja
 

Srečanje mladih zdravnikov in zobozdravnikov z ministrom za zdravje

Nujnost temeljnih premikov v pogojih dela za zdravnike, v katerih ne bodo siljeni k površnemu in hitremu delu

15.maja 2019 se je minister za zdravje Aleš Šabeder srečal z mladimi zdravniki in  zobozdravniki ter študenti višjih letnikov medicinske fakultete.
V zelo iskrenih in odprtih predstavitvah so mladi zdravniki povedali, kako je zdravstveni sistem videti skozi njihove oči. Opozorili so na preobremenjenost, izgorevanje in na vrsto slabih rešitev, ki jih je prinesla sprememba zdravstvene zakonodaje v letu 2018. Povedali so, kaj so po njihovem mnenju razlogi za nezasedenost posameznih specializacij in kaj bi v zdravstvu morali spremeniti ter kako je v tujini in kaj bi bilo morda smiselno od tam prenesti v Slovenijo, da bi se vrnili iz tujine, kar si številni želijo.

Kot je za STA pred srečanjem dejala doc. dr. Tina Bregant iz iniciative Mladih zdravnikov Slovenije, bodo znova predstavili svoje težave, kot so ji že vsem ministrom prej, pa niso bili slišani, in vnovič upali, da bodo tokrat le slišani.

Minister Aleš Šabeder je po vsem slišanem mlade zdravnike in zobozdravnike povabil, da se aktivno vključijo v delovne skupine, ki v okviru MZ delujejo za izboljševanje zdravstvenega sistema. Prav tako je poudaril, da je minister, ki ne govori veliko, ampak posluša in si bo v svojem mandatu prizadeval za premike na bolje.

Minister Aleš Šabeder na skupščini zbornice o prioritetah za letos in prihodnje leto

Minuli četrtek se je 97. izredne seje skupščine Zdravniške zbornice Slovenije, ki je bila sklicana z eno samo točko dnevnega reda: Dekompenzacija slovenskega javnega zdravstva, udeležil tudi minister za zdravje Aleš Šabeder.

V uvodnem nagovoru je povedal, da je bilo eno od ključnih dejanj MZ doslej sprejem Aneksa št. 1 k Splošnemu dogovoru za leto 2019: »To kaže, da tudi na ministrstvu mislimo resno in da smo pristopili k reševanju problematike, ki se je skozi leta nabrala v zdravstvenem sistemu.« A je dodal, da to ne rešuje trenutne obremenjenosti zdravnikov na primarni ravni, temveč je temelj za tiste, ki šele prihajajo v sistem. In kaže majhno svetlo luč na koncu predora.

Več o tem, kaj je povedal minister najdete tukaj>>>

Sledila je osrednja tema skupščine: Dekompenzacija slovenskega javnega zdravstva. Pri tej točki so bili poročevalci prim. doc. dr. Jernej Završnik, Matevž Janc, dr. dent. med., in Peter Renčel, univ. dipl. prav., ki je predstavil osnovna izhodišča interventnega zakona, kot ga je pripravila Zdravniška zbornica Slovenije.

Več o tem, kaj je povedal Matevž Janc, dr. dent. med., podpredsednik skupščine ZZS najdete tukaj >>>

V Tarči o zobozdravstvu in cenah zobozdravstvenih storitev

Oddaja na RTV Slovenija

RTV Slovenija je 18.aprila za temo polemične oddaje Tarča izbrala zobozdravstvo. Spraševali so se o tem, zakaj so doplačila za belo zalivko lahko tako različna in zakaj v zadnjih letih število zasebnih ordinacij v Sloveniji raste.
Stališča Zdravniške zbornice Slovenije sta v oddaji – kljub številnim napadom predstavnika stranke Levica in zavajajočim odgovorom predstavnika Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije – zelo odločno zastopala Krunoslav Pavlović, predsednik Odbora za zobozdravstvo, in Matej Praprotnik, član Odbora za zasebno dejavnost.

Ključni problem v zobozdravstvu je, je izpostavil Pavlović, da zavarovalnica ne sledi več potrebam prebivalstva in nastanejo čakalne dobe. Nedopustno dolge čakalne dobe so pravzaprav aritmija samega sistema, ker ljudje, ki potrebujejo storitev, ne morejo vstopati v sistem. Ker pa morajo poskrbeti zase, iščejo potem druge rešitve. Ampak to je odgovornost zavoda.
Posnetek oddaje >>>

Prijava zavajajočega oglaševanja nelojalne konkurence iz tujine

Ker se soočamo z nelojalno konkurenco iz tujine, ki ne sledi etičnim in strokovnim smernicam, ki na področju oglaševanja veljajo za člane Zdravniške zbornice Slovenije, in dokler se to področje zakonsko ustrezno ne uredi, Zdravniška zbornica Slovenije zoper zavajajoče oglaševalce iz tujine sproža postopke na Zdravstvenem inšpektoratu Republike Slovenije in drugih pristojnih organih.

Prosimo vas, da v kolikor zaznate nelojalno konkurenco iz tujine in njihovo zavajajoče oglaševanje, nam to gradivo (oglas, PR-članek, povezavo do spletne strani …) skupaj z jasno strokovno-medicinsko utemeljitvijo posredujte na e-naslov:zavajajoce-oglasevanje@zzs-mcs.si.

Prispele prijave zavajajočega oglaševanja nelojalne konkurence iz tujine bo obravnavala delovna skupna, ki jo vodi Matej Praprotnik, dr. dent. med., nato pa bodo dopolnjene s pravnimi temelji, kot pritožbe posredovane ustreznim inšpekcijskim organom.

Več o oglaševanju in nedovoljenem oglaševanju lahko preberete na spletni strani ZZS >>>

Zbornica sproža postopke zaradi zavajajočega oglaševanja

Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije (ZIRS) že ukrepal


Na podlagi prijave Zdravniške zbornice Slovenije je Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije (ZIRS) izdal opozorilo, da potrošnikom odsvetuje nakup zobne paste Denta Seal na spletni strani http://si1.dentaseall.pro/

Zdravniška zbornica Slovenije je prijavo na Zdravstveni inšpektorat podala, ker želi preprečiti zavajanje uporabnikov. Na ZIRS pa ugotavljajo še, da »dejstva kažejo na to, da gre za še eno tipičnih spletnih prevar.«

Več>>>

12. mednarodni kongres novih tehnologij v stomatologiji

Ljubljana, 15.–16. november 2019

Odbor za zobozdravstvo pri Zdravniški zbornici Slovenije že dvanajsto leto aktivno sodeluje z regionalnimi zobozdravniškimi zbornicami z namenom skupnega sodelovanja na področju podiplomskega izobraževanja in usposabljanja v regiji. Tako smo letos z veseljem sprejeli organizacijo 12. skupnega kongresa, ki bo že tretjič potekal v Ljubljani, in sicer v petek in soboto 15 in 16. 11. 2019, v prostorih Domus Medica.

Kongres je namenjen seznanjanju zobozdravnikov z uporabo novih tehnologij v zobozdravstvu in razvoju stroke v regiji, povezovanju različnih specialističnih področij v zobozdravstvu z delom splošnega zobozdravnika ter izmenjavi izkušenj pri umestitvi zobozdravniške stroke v zdravstvene sisteme v regiji in v evropskem prostoru. Na srečanju bodo izbrani mednarodni predavatelji predstavili teme z vseh področij stomatologije.

Dosedanje izkušnje skupnih kongresov, ki so bili že organizirani v Zagrebu, Sarajevu, Skopju in Ljubljani, so pokazale, da strokovno sodelovanje ne pozna meja in je stičišče različnih idej, izkušenj in pogledov.

Udeležba šteje tudi za kreditne točke.

Več informacij je na voljo na spletni strani kongresa >>>

Spomladansko srečanje Slovenskega ortodontskega društva

V mesecu marcu je v Portorožu potekalo dvodnevno strokovno srečanje članov Slovenskega ortodontskega društva (SOD). Gostili smo dva vrhunska predavatelja.

V petek je specialistom čeljustne in zobne ortopedije predaval svetovno priznani predavatelj dr. John Bennett, soustanovitelj filozofije mehanike in eden od avtorjev MBT-metode (Mc Laughlin, Bennett, Trevisi) tehnike ravnega loka za premike zob ter avtor številnih strokovnih knjig. Na predvečer srečanja je dr. Bennett v intervjuju s predsednico znanstvenega odbora SOD prof. dr. Majo Ovsenik predstavil svoje poglede na razvoj ortodontije in vizijo za prihodnost stroke.
 

V soboto so bila predavanja namenjena ortodontskim timom, specialistom ortodontije in našim sodelavcem/asistentkam. Najprej je priznani slovenski strokovnjak dr. Aleksander Zadel predaval o stresu, izgorelosti, komunikaciji, čustveni inteligenci, medosebnih odnosih in »mehkih veščinah«. Srečanje je s predavanjem zaključila predsednica SOD Sanda Lah Kravanja, ki je člane seznanila o novostih in dogodkih na področju čeljustne in zobne ortopedije, kjer SOD aktivno sodeluje.

Pripravila: zobne ortopedije

Damjana Grubar prejemnica Zlatega znaka Zbornice - Zveze

Brdo pri Kranju, 10. maj 2019 - Na slavnostni akademiji ob 100. obletnici začetka delovanja medicinskih sester na Slovenskem so podelili najvišja priznanja Zbornice - Zveze.

Damjana Grubar je prejemnica Zlatega znaka Zbornice - Zveze za pomemben prispevek k prepoznavnosti in razvoju zobozdravstvene zdravstvene nege.

Na svoji karierni poti je delovala kot zobozdravstvena asistentka v šolskih zobnih ambulantah, v zobni ambulanti za odrasle in polivalentni zobni ambulanti. Danes se kot diplomirana medicinska sestra posveča zobozdravstveni vzgoji in preventivi. Več kot tri desetletja je zaposlena v Zdravstvenem domu Krško. Sodelovala je tudi pri pripravi strokovnih vsebin za pridobitev specialnih znanj za zobozdravstvene asistente in zdravstveno vzgojo in preventivo. Je aktivna članica Društva medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Novo mesto. 

Iskrene čestitke!

Zdravniški ombudsman v juniju

Zdravniški ombudsman pri Zdravniški zbornici Slovenije zdaj deluje skoraj dve leti. Trije izkušeni zdravniki so članom v oporo in pomoč v najrazličnejših življenjskih izzivih in stiskah.

Za rezervacijo termina za povsem anonimen pogovor po telefonu ali anonimni osebni pogovor se naročite preko telefona: 01 30 72 100 ali po e-pošti: zdrom@zdravniskazbornica.si, lahko tudi preko vašega anonimnega elektronskega naslova. V mesecu aprilu so zasedeni vsi termini.

Večer plesnih koreografij Mojce Horvat v Domus Medica

Torek, 4. junij, ob 18. uri – Vljudno vabljeni!

Za plesalke plesne šole Mojce Horvat bo junij znova plesno zelo vznemirljiv, saj je pred njimi obdobje plesnih prvenstev. Želimo jim, da očarajo žirijo in se domov vrnejo z lepimi vtisi in plesnimi »kolajnami«.
Pred tem bomo plesalke plesne šole Mojce Horvat gostili tudi v Domus Medica, in sicer v torek, 4. junija 2019, ob 18. uri.

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite in si skupaj ogledamo, kakšne koreografske stvaritve je za mlade, najbolj perspektivne plesalke tokrat ustvarila energična Mojca Horvat, nekdanja prvakinja v latinskoameriških in standardnih plesih, zaljubljena v ples, ustvarjanje in delo s plesalci.

Potrebna je predhodna rezervacija na: dogodki@zzs-mcs.si (s pripisom Večer plesnih koreografij Mojce Horvat) ali po telefonu: 01 30 72 152

Koncert godalnega kvarteta Magnolija z gosti

“SKOK V POLETJE”

18. junija 2019 vas ob 19. uri vabimo v Domus Medica na koncert godalnega kvarteta Magnolija z gosti

Koncertirajo:
Tina Mozetič, violina
Jelena Šarc, violina
Marjetka Šuler Borovšak, viola
Petra Greblo, violončelo

Vabljeni na druženje ob vrhunski glasbi v Domus Medica!

Koncerti so namenjeni članom in članicam zbornice, članom in članicam zdravniškega društva ter njihovim družinskim članom in prijateljem, potrebna pa je prijava tukaj>>> ali po telefonu: 01 30 72 152.

Junijska koncertna turneja zdravniškega orkestra Camerata Medica

Zdravniški orkester Camerata Medica, ki združuje zdravnike, študente medicine in druge zdravstvene delavce, vas vabi na junijsko koncertno turnejo po Sloveniji.

Program:
1. junij 2019 ob 19. uri, Kulturni dom Doberdob, Italija
8. junij 2019 ob 19. uri, Grajski glasbeni večeri, graščina Polhov Gradec
15. junij 2019 ob 22. uri, Noč muzejev, Viteška dvorana Posavskega muzeja, Brežice

Več o koncertni turneji najdete tu >>>

Vstop je prost.

Prisrčno vabljeni na večere vrhunske klasične glasbe.

Vabljeni na srečanja v Domus Medica

4. JUNIJ
DELAVNICA ZA ZDRAVNIKE IN ZOBOZDRAVNIKE, KI NAMERAVAJO PRIČETI OPRAVLJATI ZASEBNO ZDRAVSTVENO DEJAVNOST (KOT ZASEBNIKI ALI POPOLDANSKI S.P.-JI)

Delavnica je namenjena zdravnikom in zobozdravnikom, ki razmišljajo o pričetku opravljanja zasebne zdravstvene dejavnosti.

Datum: 4. junij 2019 od 9.00 do 13.00

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane ZZS kotizacij​e ​ni, ostali 55 EUR (z DDV)

Kreditne točke: 2

5. junij
SREČANJE SKUPINE ZA OSEBNOSTNO RAST

Datum: 5. junij 2019 od 16.00 do 20.00

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: 10 EUR

Kreditne točke: 3,5

6. junij
DELAVNICA ZA ZASEBNE ZDRAVNIKE IN ZOBOZDRAVNIKE

Datum: 6. junij 2019 od 9.00 do 13.00

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane ZZS kotizacij​e ​ni, ostali 55 EUR (z DDV)

Kreditne točke: 2

12. junij
(PRE)VZGOJA SAMO-ZAVEDANJA: DELAVNICA ZA KREPITEV OSEBNOSTNE MOČI

Datum: 12. junij 2019 od 16.30 do 19.30

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane ZZS kotizacij​e ​ni, ostali 45 EUR (z DDV)

Kreditne točke: 3

17. junij
PRIPRAVA STRUKTURIRANIH INTERVJUJEV

Datum: 17. junij 2019 od 17.00 do 19.00

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: kotizacije za predstavnike ZZS v izbirnih komisijah ni, ostali 20 EUR

Kreditne točke: 3

18. junij
DELAVNICA ZA SPECIALIZANTE

Datum: 18. junij 2019 od 15.30 do 18.00

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacije ni.

Kreditne točke: 3

Drugi dogodki

21. junij
KOMPOZITNE DOGRADITVE PRI PREKOMERNI OBRABI ZOB

Datum: 21. 6. 2019 od 15.00 do 18.30

Kraj: LJUBLJANA, predavalnica na Stomatološki kliniki

Organizator: Stomatološka klinika, UKC Ljubljana 

Predavatelji: Matej Kurnik, Tadej Ostrc, Igor Kopač

Kotizacija: 150 EUR

Prijave: Katjuša Fabjan, tajništvo Stomatološke klinike, Hrvatski trg 6, 1000 Ljubljana, T: 01 522 53 46, M: katjusa.fabjan@kclj.si

Zdravniška zbornica Slovenije
Dunajska cesta 162
1000 Ljubljana

Tel.: 01 30 72 100
Faks: 01 30 72 109
E-pošta: gp.zzs@zzs-mcs.si
Uradne ure

ponedeljek, sreda in petek
od 9.00 do 12.00 in v
četrtek od 13.00 do 16.00
To sporočilo ste prejeli, ker ste se naročili na Bilten Zdravniške zbornice Slovenije ali se udeležili katerega izmed naših dogodkov. Če ne želite več prejemati Biltena se lahko odjavite (s klikom na odjavo se odjavljate od Biltena, Biltena za zobozdravnike, obvestil o izobraževanjih Zdravniške zbornice Slovenije, vabil na dogodke in kulturne prireditve zbornice, anket in ostalih obvestil zbornice). V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.

© Zdravniška zbornica Slovenije, vse pravice pridržane.